Вести

June 28, 2021

Топ 7 развивачи на крипто игри на пазарот на iGaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Казино индустријата претрпе многу трансформации. Започна во 1995 година кога беше лансирано првото онлајн казино за да го направи целото коцкарско искуство позабавно и поудобно. Потоа, девет години подоцна, друга технологија во форма на мобилни казина се појави во употреба за да им помогне на играчите да се коцкаат каде било и во секое време.

Топ 7 развивачи на крипто игри на пазарот на iGaming

Но, не застана тука. Мобилната индустрија за коцкање многу се развива. Денес, повеќе казина прифаќаат криптовалути како начин на плаќање. Значи, овој напис ги заокружува водечките даватели на крипто игри зад оваа брзорастечка индустрија.

Играње во реално време (RTG)

Лансиран во 1998 година, Играње во реално време е познато име во iGaming бизнисот. Овој давател на онлајн казино игри е познат по своите забавни видео слотови и популарниот механичар на Megaways. Покрај тоа, BTG нуди крипто-игри што се играат со користење на Bitcoin, Dogecoin и Ethereum. Нивните игри со Биткоин имаат одлична графика, извонредни звуци и стапки на RTP погодни за коцкарите.

BGaming

Основана во 2018 година, BGaming се гордее што нуди 50+ видео слотови во повеќе европски казина. Нејзините игри нудат висококвалитетна графика со забавни звучни ефекти, кои сигурно ќе ги забавуваат дури и најтапите играчи. Интересно, овој развивач со седиште во Белорусија е еден од пионерите на индустријата за крипто коцкање. Како и кај стандардните казино игри, компанијата главно се фокусира на извонредни звучни ефекти и врвна играчка уметност.

SoftSwiss

SoftSwiss е брзорастечки развивач на онлајн казино игри, кој тврди дека е првиот што развива игри со криптовалути. Оваа белоруска компанија беше лансирана во 2009 година и денес е еден од водечките развивачи во светот на iGaming. Во моментов, SoftSwiss има повеќе од 300 реномирани мобилни казина. Компанијата нуди и џебни решенија за бела етикета за да ви помогне да стартувате апликација за коцкање со отчукување на срцето.

Игри во подем

Доколку постои една област каде што Игри во подем цвета, нуди игри засновани на барањата на клиентите. Одделот за приспособени игри изработува наслови врз основа на барањата на играчите додека одржува одлична игра. Исто така, игрите се поддржани од HTML5 за супериорна компатибилност со повеќе платформи. И, се разбира, насловите доаѓаат со револуционерни карактеристики како повеќенасочни линии за плаќање и интерактивни симболи.

Секој Матрикс

Не постои причина зошто некое сериозно онлајн казино не треба да биде партнер со оваа компанија. EveryMatrix беше лансиран во 2008 година и моментално им нуди на играчите 5000+ казино игри развиени од повеќе од 100 брендови. Ова значи дека EveryMatrix ги содржи овие казино игри во своите казина за Bitcoin и фиат-пари. Покрај тоа, овој развивач исто така им овозможува на операторите пристап до повеќе банкарски опции, вклучувајќи MasterCard, Visa, Boleto, ecoPayz и многу повеќе.

SoftGamings

SoftGamings е популарен развивач на игри меѓу мобилните казина, благодарение на неговите казино игри поддржани од Bitcoin. Овој развивач на игри им нуди на своите договорни страници за казино пристап до 3000+ игри од над 40 развивачи на софтвер. Казино-операторите на SoftGamings прифаќаат повеќекратни плаќања со криптовалути и ги оптимизираат веб-страниците за повеќејазична поддршка. Покрај тоа, мобилните казина на SoftGamings нудат неодоливи бонуси и програми за лојалност.

Betsoft

Betsoft е ветеран во индустријата за мобилни игри. Нивните игри користат HTML5 технологија од врвна класа, споена со најсовремена иновација за да им овозможат на играчите да ангажираат 3D слотови. Овој бренд го започна своето долго патување на iOS, но моментално е целосно функционален на Android и десктоп компјутери. Betsoft може да се пофали со 150+ високо интерактивни 3D слот игри и варијанти на покер како Heads Up Poker и Texas Hold'em. Можете исто така да играте игри со Блек Џек, Рулет, Кино и Лотарија.

Заклучок

Исто како што играчите мислеа дека мобилното коцкање е вистинската работа, мобилни казина кои нудат коцкање со криптовалути веќе се на насловните страници. Крипто коцкањето им нуди на играчите неспоредлива анонимност и супер-брзи исплати. Плус, сегашната крипто валута е примамливо висока, што го прави обложувањето со криптовалути профитабилна работа. Но, секогаш не заборавајте да играте на безбедно мобилно казино, без разлика дали користите фиат валута или дигитални монети.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести