Вести

November 24, 2020

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Значи, кој ги снабдува најдобрите мобилни апликации за коцкање? Додека многу играчи на онлајн казино ја игнорираат оваа тема, на располагање казино софтвер може да го одреди целокупното искуство со игри. Добавувачот на играта може да влијае на шансите за играње, правилата, ограничувањата на табелата и многу повеќе. Плус, тоа го прави вашиот мобилни казино многу поедноставно селектирање, ако ги познавате најдобрите развивачи на софтвер. Значи, ајде да дојдеме до тоа и да разговараме за некои добавувачи на софтвер кои ги напојуваат врвните апликации за коцкање во 2020 година.

Топ 6 даватели на апликации за коцкање во 2020 година

Microgaming

Дали некогаш сте слушнале за Microgaming? Веројатно да! Microgaming е веројатно најпопуларниот развивач на мобилни казино игри, кој е тука од 1994 година. Компанијата поседува лиценца UKGC и има освоено многу награди во својата шарена дводецениска кариера. На пример, компанијата ја освои наградата за најдобар софтвер за казино iGaming за 2010 година и Софтвер за мобилни игри 2017 EGR B2B. Денес, Microgaming испорачува преку 800 казино игри во повеќе од 1200 варијанти.

Playtech

Playtech е уште едно искусно име во индустријата за онлајн обложување. Основана во 1999 година, Playtech го претстави својот прв казино производ во 2001 година. Бидејќи е еден од светските пионери на iGaming, нивните игри се достапни во речиси сите најдобри апликации за коцкање за мобилни и десктоп компјутери. Компанијата испорачува преку 600 игри, почнувајќи од игри со карти и маса до слотови и казина со дилери во живо. Најдобро од сè, тие нудат 24/7.365 поддршка за нивните производи.

NetEnt

NetEnt е еден од ретките развивачи на игри за мобилни казина што може да одговараат на Microgaming и Playtech е повеќето аспекти. Оваа шведска компанија започна во живо во 1996 година, и тие нудат широк спектар на слотови и свои игри со дилери во куќата во живо. Во моментов, NetEnt ги овластува врвните апликации за коцкање како 888 Casino, William Hill, 22Bet, LeoVegas и многу повеќе. Компанијата поседува лиценци во земји како што се Велика Британија, Малта, Шпанија, Италија и Гибралтар.

IGT (Меѓународна игра технологија)

IGT's богатата историја на коцкање започна во 70-тите кога компанијата беше специјализирана за создавање на копнениот софтвер за казино. Но, како што минуваше времето, IGT влезе во профитабилната онлајн казино индустрија. Познати IGT игри за мобилни и таблети вклучуваат Black Widow, Apollo Rising, Magic Castle и Siberian Storm. Интересно е што овој развивач создава и казино игри за социјални медиуми откако го купи Double Down Casino – популарно казино на Фејсбук.

NextGen Gaming

Затворањето на најдобрите пет е NextGen Играње. Овој австралиски развивач на софтвер работи од 1999 година и има огромен каталог на наслови на слотови и други мобилни казино игри. Игрите на NextGen се познати по своите богати бонуси, одлични звуци и 3D графика. Како и IGT, NextGen е меѓу ретките програмери кои се впуштаат во сцената за игри на социјалните медиуми. Некои популарни игри на NextGen ги вклучуваат Samurai Split, Gorilla Go Wild, Wild West и Wonder Hounds.

Еволуција игри

Основана во 2006 година, Еволуција игри сè уште е релативно нов добавувач на онлајн казино игри. Но, немојте да се залажувате бидејќи малкумина на оваа листа можат да го победат Evolution Gaming во одделот за игри со дилер во живо. Компанијата има освоено повеќе награди, благодарение на нивните ангажирани производи за дилери во живо. Нивните игри со дилери во живо се достапни 24/7, во зависност од операторот на казиното, и им овозможува на играчите да играат до четири игри во живо истовремено.

Други мобилни казино провајдери

Горенаведените шест се најдобрите развивачи на софтвер за мобилни и онлајн казина. Сепак, онлајн сцената е свет на бескрајни можности. Со други зборови, многу други развивачи на софтвер подеднакво обезбедуваат забавни онлајн казино игри. Тие вклучуваат:

 • Betsoft

 • Play'n Go

 • Играње во реално време

 • Новоматик

 • Тандеркик

 • Игдрасил

 • И повеќе.

  Во крајна линија

  Пред да ги сумираме работите, од витално значење е да знаете што да барате при изборот на мобилно казино, освен добавувачите на софтвер. Секогаш задоволувајте се со мобилни апликации за коцкање кои поддржуваат повеќе провајдери. Значи, ако казиното се напојува само од, да речеме, NetEnt или Betsoft, целосно избегнувајте го. Уште повеќе, казиното треба да биде лиценцирано и регулирано, дури и ако е партнер со десетици реномирани софтверски провајдери. Затоа, играјте во легитимно мобилно казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести