Вести

January 18, 2022

Топ 5 митови и факти за мобилните казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Со постојано зголемување на бројот на учесници, мобилното коцкање често се смета за високоризична активност со поголеми загуби.

Топ 5 митови и факти за мобилните казина

Постојат различни митови за мобилните казина, но кога се играат правилно, тие можат да бидат прилично забавни. Ајде да ги погледнеме првите пет најчести митови за коцкање преку мобилни телефони, како и вистината зад нив.

Мит #1: Мобилните казина се генерално нечесни

Најчеста заблуда во врска со мобилните казина е дека тие се наместени. Бидејќи тие не се занимаваат со вистинска личност или физичка машина додека се коцкаат преку Интернет, повеќето поединци веруваат дека овие апликации за казино може да користат нефер техники. Нема однапред дефинирани порази или победи во апликациите, така што победата е исклучително тешка.

Реалноста е дека победата или загубата на играчот е одредена од нивната играчка вештина и среќа. Во оваа ситуација не е вклучено претходно програмирање.

За почеток, мора да утврдиме дали страницата користи софтвер RNG - генерирање случаен број - акредитиран. Второ, мора да утврдиме дали домаќинот користи шифрирана врска за играчите. Конечно, играјте само на веб-локации кои се соодветно санкционирани и лиценцирани од соодветните и релевантни регулаторни тела.

Мит бр. 2: Дури и да победите, нема да добиете плата.

Луѓето често веруваат дека интернет казината се измама. Тие веруваат дека дури и ако победите, нема начин да се стекнете или повлечете износот на добивката од мобилните казина.

За да ставите поинаков спин на работите, реалноста на мобилните казина ви овозможува да ги повлечете добивките и бонусите директно на вашата банкарска сметка. Добитната готовина е прилично едноставна за барање. Трансакцијата трае само околу 2-3 работни дена за да се заврши, па дури и веднаш преку некои методи за повлекување, како што се е-паричници како Neteller или Skrill.

Мит бр. 3: Мобилното коцкање е порта за малолетни коцкање

Некои веруваат дека контролата на игрите на малолетници е најтешката задача за интернет казината. Поради нефизички проверки, некои луѓе веруваат дека коцкањето преку Интернет ќе резултира со повисока стапка на игри на малолетници.

Вистината е дека играчите мора да поминат процес KYC - Know-Your-Customer - кога се регистрираат пред да влезат во областа на онлајн игрите. Личната лична карта и другите документи мора да бидат потврдени како дел од овој процес на KYC. Со цел да се потврдат играчите што ги исполнуваат условите и да се елиминираат оние што не ги исполнуваат условите, мобилните казина може да ја користат оваа алатка.

Мит бр. 4: Мобилното коцкање предизвикува поголема зависност

Многу луѓе веруваат дека зависноста од коцкање преку Интернет е поголема од онаа на казина во живо. Според заблуди, играчите може да добијат едноставен пристап до игрите во секое време и од која било локација, што ги поттикнува да играат.

Никој нема да биде повреден од одговорното играње. Гејмерите треба да ги играат игрите со претпазливост и во рамките на нивните можности. Играчите треба да бидат свесни за ова и да постават временски ограничувања за играње на играта. Ја намалува веројатноста за појава на зависност.

Мит #5: бонусите се всушност измама

Друг мит за онлајн игри е дека играчот никогаш не може да добие бонус во мобилно казино. Луѓето често веруваат дека бонусите ретко се дарежливи. Сите тие се измамници за заработка.

Според фактите, секогаш можете да добиете бонус во мобилните казина. Сè што треба да направите сега е да ги исполните сите услови за обложување и сите други услови поставени од мобилното казино, затоа погрижете се да ги прочитате T&C во врска со бонуси и други подароци.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести