Топ казино игри за гејмери на Android

Вести

2020-04-22

Како што технологијата продолжува да се развива, светот на игрите во казино продолжува да расте и повеќе луѓе претпочитаат мобилни игри во однос на реалните казина. Бидејќи сопствениците на Android сочинуваат до 85% од вкупните корисници на паметни телефони ширум светот, очигледно е дека има широк пазар во оваа област.

Топ казино игри за гејмери на Android

Сепак, Google Play ги отежна работите за програмерите да лансираат премиум казино апликации на Android. Платформата не дозволува апликациите да им дозволуваат на луѓето да се коцкаат со вистински пари, а повеќето популарни игри се премиум.

Во оваа статија, играчите ќе ги разгледаат најдобрите апликации за игри на кои можат да им се препуштат на Android.

25-во-1 казино

Апликацијата за казино и спортска книга 25-во-1 е една од најраспространетите апликации ширум светот. Апликацијата има многу популарни игри како што се блек џек, рулет, видео покер, бакара, кено итн. Покрај ова, на играчите им е дозволено да се обложуваат на спортски игри како фудбал, крикет и хокеј.

Игри со големи риби

Развивачот на Big Fish Games на Google Play работи на создавање апликации кои се бесплатни за играње и забава за гејмерите. Оваа апликација има многу казино игри и популарни варијанти на слотови за казино. Некои од најчестите вклучуваат слотови, Texas Hold'em, блек џек, рулет и бакара.

Блек Џек 21 HD

За гејмерите кои би сакале да се препуштат на блек џек, блек џек 21 HD е апликацијата за преземање. Оваа апликација може да се преземе или бесплатно или со плаќање 1,99 долари. Едноставно е развиен и нема многу трепкачки светла кои можат да го попречат напредокот и удобноста на играчите.

Казино журки

Апликацијата Casino Frenzy има многу типични функции и игри исто како и многу други апликации на Google Play. Апликацијата е бесплатна за преземање и може бесплатно да се играат сите игри пред да се одлучат за премиум игрите. Сепак, тој постојано се ажурира за да ги содржи најновите слотови и видео покер.

Казино Фул Хаус

Казиното Фул Хаус, како што сугерира името, е се-во-1 платформа која ги содржи сите видови игри во кои уживаат играчите. Тие вклучуваат слотови, блек џек, тексашки покер, бакара, бинго, рулет, итн. Оваа апликација исто така има премиум бонуси во текот на денот за да ги задржи своите играчи мотивирани. Ќе уживаат и оние кои сакаат турнири и потраги.

GSN Гранд Казино

GSN Grand Casino е исто така сè-во-едно казино апликација која содржи неколку популарни казино игри. Но, неговата листа е ограничена на видео бинго, слотови и видео покер. Оваа апликација содржи многу различни мали игри на кои играчите можат да им се препуштат и 70 нивоа на работи што треба да ги завршат.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести