Вести

November 2, 2023

Супер ѕвезда: возбудлива игра со слот за мобилни телефони од Urgent Games

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Добавувачот на решенија за игри, Urgent Games, неодамна ја претстави својата најнова креација, играта Super Star, како дел од BFTH Arena Best FTN Game Awards, престижно натпреварување чиј домаќин е BetConstruct.

Супер ѕвезда: возбудлива игра со слот за мобилни телефони од Urgent Games

Супер ѕвезда: возбудлива игра со слот за мобилни телефони

Super Star е возбудлива слот игра за мобилни телефони која на играчите им нуди возбудливо искуство со игри. Со своите врвни анимации и висококвалитетен звук, оваа игра сигурно ќе ги воодушеви љубителите на слотовите. Се одликува со широк спектар на опции за обложување, како и бонуси и бесплатни вртења.

Прослава на пејзажот на игри што постојано се развива

Адам Петроли, извршниот директор и основач на Urgent Games, ја сподели инспирацијата зад Super Star. Тој го опиша како прослава на пејзажот на игри што постојано се развива. Urgent Games се гордее со иновациите и поместувањето на границите на игрите, а Super Star е доказ за нивната немилосрдна потрага по извонредност и оригиналност.

Партнерство со BetConstruct

Рузана Елчјан, шеф на одделот за игри во BetConstruct, изрази возбуда поради додавањето на Super Star во нивното портфолио на врвни содржини за игри. Таа ја истакна посветеноста на Urgent Games за иновативни концепти и доставување исклучителни искуства за игри. Се очекува ова партнерство да донесе значителна взаемна корист и за Urgent Games и за BetConstruct.

Награди за најдобри FTN игри BFTH Arena

BFTH Arena Best FTN Game Awards, организирани од BetConstruct, ги препознаваат иновативните пристапи и интеграцијата на елементите на брендот во игрите. Наградите се состојат од четири категории: Најдобри онлајн казино игри, Најдобри игри во Бахамут, Најдобри игри DECA и Најдобар дизајн на игри. Пријавите за игри моментално се прифаќаат до 30 ноември, а победниците ќе бидат објавени за време на настанот Harmony на 13 декември. Дополнително, сите испратени игри ќе бидат дел од пакетот Fasttoken Drive, достапен од 1 декември.

Како заклучок, воведувањето на играта Super Star од страна на Urgent Games во BFTH Arena Best FTN Game Awards ја покажува нивната посветеност на иновациите и извонредноста во индустријата за игри. Со својата возбудлива игра и врвни карактеристики, Super Star е подготвен да го редефинира искуството за играње. Партнерството помеѓу Urgent Games и BetConstruct се очекува да донесе взаемна корист и да придонесе за унапредување на технологијата за игри. Програмерите на игри имаат рок до 30 ноември да ги поднесат своите пријави, а победниците ќе бидат објавени за време на настанот Harmony на 13 декември. Не ја пропуштајте оваа возбудлива можност да бидете дел од пакетот Fasttoken Drive, достапен од 1 декември.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести