Вести

November 14, 2020

Станете ВИП во Mobile Casino

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Мобилно казино навистина им ги олеснија работите на љубителите на казино. Денес, не треба да возите до копнено казино за да уживате во некоја акција. Но, покрај практичноста, има и многу други придобивки од онлајн мобилни казино. На пример, можете да станете ВИП играч и да уживате во третманот со пет ѕвездички. Па, како да го постигнете овој посебен статус? Оваа статија ќе ви даде остроумен поглед како да станете ВИП играч на казино за мобилни телефони.

Станете ВИП во Mobile Casino

Што е ВИП програма?

Како и повеќето веб-страници за е-трговија и физички продавници, мобилните казина нудат награди и за новите и за постоечките клиенти. Сепак, ВИП-програмата е ексклузивна награда што им се нуди на лојалните играчи кои користат вистински пари за често да ставаат облози. Главната идеја овде е да се поттикнат обложувачите да продолжат да играат. Во повеќето случаи, ВИП поволноста е специјална резерва за повторливи клиенти од највисоко ниво и се нуди во откупливи поени.

Како да се постигне VIP статус

Прво треба да поставите мобилна сметка за казино и да започнете да играте за да ги исполнувате условите за црвениот тепих. По преземањето на апликацијата, повеќето казина ќе ве наградат со бонус за добредојде во форма на бесплатни вртења или бонус готовина. Тврдејќи го ова бонус докажува дека сте спремни да инвестирате, што ве носи чекор поблиску до статусот VIP.

Откако ќе ја исцрпите наградата за бонус, депонирајте повеќе значителни готовина и играјте повеќе. За кратко време, казиното ќе ги препознае и награди вашите редовни активности со ВИП пакети. Запомнете дека да се стане ВИП играч не е торта, бидејќи ќе треба малку време и дополнителен напор. Можете исто така да контактирате со поддршката ако сметате дека вашите обложувачки активности го заслужуваат ова признание.

Придобивките да се стане ВИП

Сега кога ги знаете основите на ВИП-програмите, ајде сега да разговараме што сакате да добиете понатаму.

Ексклузивни покани за настани

Како ВИП, ќе бидете меѓу првите играчи кои добиваат директни покани за одредени игри и турнири. Овде, наградите се поатрактивни и поголеми од типичните награди за казино. Исто така, мобилното казино може да биде домаќин на настани што се отворени само за ВИП играчи. Накратко, секогаш ќе добивате известувања во реално време за ВИП и редовни промоции.

Огромни бонуси

Бидејќи ќе трошите повеќе од типичните играчи на казино, нормално е да барате подобро признавање од операторот на казиното. За среќа, ВИП-програмата се однесува на таа грижа со посочни бонуси за високи ролери отколку за обичните луѓе. На пример, обичен играч може да добие бонус за совпаѓање од 100% до 100 долари, додека ВИП играч ужива слична понуда, но до 1.000 долари. Генерално, ВИП зделките се поголеми и поатрактивни.

Побрзи повлекувања

Ако успеете да освоите нешто, тоа значи дека денот на исплата е зад аголот. Сепак, просечниот период на повлекување може да се движи од 2 до 7 дена, во зависност од банкарскиот метод. За среќа, станувањето ВИП играч ве уверува во супер-брзи повлекувања, иако периодот на чекање сè уште ќе биде таму. Значи, без разлика дали користите кредитни картички или метод на е-паричник, обработката на ВИП е побрза.

Менаџер на сметки

ВИП играчите обично добиваат свои менаџери на сметки со знаење. Во повеќето случаи, операторот на казиното ќе ви даде ексклузивен телефонски број за директно да го контактирате. Ова значи само посветена 24/7 услуга за сите потреби на вашата сметка.

Бесплатни подароци

Сите сакаат гратис, а тоа е токму она што ќе го добиете како ВИП играч. Гејмерите можат да добијат награди различни од типичните бонуси на казино и бесплатните вртења. ВИП коцкарите можат да освојат премиум уреди како што се iPhone, iPad, паметни телевизори, па дури и автомобили. И најдобро од сè, можете да освоите ваучер за шопинг, дестинации за одмор или специјални концерти.

Во крајна линија

Бонусите и промоциите несомнено треба да бидат на врвот на вашето онлајн казино за избор на казино. Запомнете дека квалификациите како ВИП играч може да биде стрмен процес кој бара трпение и посветеност. Но, целта дефинитивно ги оправдува средствата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести