Совети како да уживате во повлекувањата во истиот ден во мобилните онлајн казина

Вести

2022-11-01

Benard Maumo

Изборот на мобилна апликација за казино може да изгледа како јасен процес кој вклучува инсталирање апликација и играње веднаш. Тоа не е така, бидејќи има многу витални полиња што казиното мора да ги штиклира пред да го одобри. Една од работите што треба да биде на врвот на вашата листа за избор се повлекувањата во ист ден. 

Совети како да уживате во повлекувањата во истиот ден во мобилните онлајн казина

Изборот за погрешно мобилно казино може да ве остави да чекате со денови, недели, па дури и засекогаш без да ги добивате вашите исплати. Значи, за да избегнете такво непријатно искуство, овој водич ќе ви даде совети како да уживате во инстант исплати во казиното. 

Што е мобилно казино за брзо повлекување?

Почетниците можеби го мислат тоа најдобрите мобилни казино апликации често ги обработуваат плаќањата во рекордно време. Но, искусните играчи знаат дека работите се поинакви на теренот. На повеќето казина може да им требаат денови или недели за да ги обработат исплатите, во зависност од избраниот начин на плаќање. Имајќи го тоа на ум, мобилните казина за брзо повлекување се сајтови за игри кои обработуваат плаќања неколку часа или минути откако играчот ќе поднесе барање. Повеќето од овие казина би го направиле тоа во рок од 12 часа.

Совети за добивање инстант исплати во казиното

Како што споменавме, играчите мора да земат предвид неколку работи при изборот на казино за брзо повлекување. Додека некои од овие размислувања зависат од апликацијата за казино, други лежат директно на нозете на играчот. Значи, без губење време, подолу се техники за да ги добиете вашите добивки од казино речиси веднаш:

Побарајте исплати во Legit Mobile казина

Индустријата има многу казина за измами кои сакаат да ги измамат играчите од нивните тешко заработени пари. Но, за среќа, забележувањето на измама во казино е релативно лесно. Скролувајте надолу на веб-страницата на казиното за да ги видите достапните лиценци. Мобилното казино треба да има дозвола од реномирани тела како UKGC, MGA, Curacao, eGaming, Alcohol and Gambing Commission од Онтарио и многу повеќе. Овие тела обезбедуваат играчите да ги добијат своите добивки навреме. 

Но, не застанувајте само на информациите за лиценцирање. Секогаш читајте рецензии за казино на платформи како AskGamblers.com и Trustpilot. Ќе најдете илјадници прегледи на играчи за брзините на исплата на казиното, квалитетот на поддршката, условите за бонуси и повеќе. Само регистрирајте се во мобилно казино оценет 4,5/5 на овие платформи.

Прочитајте ги условите за казино

Не ги земајте сите критики за казино како евангелска вистина. Работата е што казино индустријата е бизнис исто како и другите бизниси. Ова значи дека кампањите за валкање се релативно чести во оваа индустрија. Натпреварувачите можат да им платат на рецензентите за да ја дискредитираат апликацијата за казино на овие платформи и да ги исплашат потенцијалните пријавувања.

За таа цел, секогаш читајте ги условите за плаќање на казиното пред да се согласите на било што. Ќе знаете колку брзо се исплаќа казиното на оваа долга и здодевна страница. Многу апликации за коцкање покажуваат дека може да потрае и до 30 дена за да се добијат добивки во неповолни околности. Но, тоа е ретко во таква конкурентна индустрија.

Изберете го соодветниот начин на плаќање

Инстант исплата казината нудат различни начини на плаќање. Тие вклучуваат е-паричници, кредитни/дебитни картички, банкарска жица, е-чекови и криптовалути. Но, начинот на плаќање што ќе го изберете ќе одреди колку брзо ќе ги добивате исплатите. Значи, кои се најдобрите опции за плаќање во казина со инстант исплата:

  • Е-паричници: За да уживате во инстант исплати во мобилно казино, секогаш користете електронски паричници како PayPal, Skrill, Neteller и ecoPayz. Овие банкарски методи обезбедуваат инстант депозити, при што повлекувањето трае до 12 часа. Сепак, ова може да се зголеми до 48 часа.
  • Paysafecard: Paysafecard е припејд картичка прифатена од повеќето онлајн казина. За разлика од кредитните/дебитните картички, играчите на Paysafecard вршат плаќања во казино користејќи 16-цифрен код. Плаќањата со PaySafecard често се моментални. 
  • Криптовалути: Дигиталните монети како Bitcoin, Litecoin, Dogecoin и Ethereum исто така поддржуваат инстант депозити и повлекувања. Тоа е затоа што овие плаќања не мора да одат преку банки или други даватели на платежни услуги за да се обработат. Ова исто така прави крипто плаќања бесплатно или со ниски надоместоци за обработка. 

Во меѓувреме, избегнувајте да користите опции како Visa, MasterCard и American Express. За разлика од директните плаќања со криптовалути, банката мора да одобри плаќања со кредитна/дебитна картичка и банкарски трансфер. Ова може да значи дека чекате 3 до 7 дена за да ги добиете вашите добивки. И да, нема исплати за време на државните празници. 

Потврдете ја вашата сметка за мобилни казино

Повеќето прегледи за неплаќање на интернет се од играчи кои не ги дале потребните детали за верификација. Прописите за коцкање на глобално ниво бараат од казината да го потврдат идентитетот на играчот пред да обработат какви било исплати. Уште полошо е во ОК, бидејќи мобилните казино апликации мора да го утврдат изворот на приход на играчот пред да ги обработат повлекувањата. Колку и да звучи злобно, идејата е да се заштитат невините играчи од перење пари и измамници.

Секогаш давајте ги точните детали кога креирате сметка за казино за да избегнете заглавување за време на процесот на верификација. Со други зборови, не користете псевдоними или лична карта на друго лице за да отворите сметка во казино. За време на процесот KYC (Запознајте го вашиот клиент), казината бараат лична карта/пасош/возачка дозвола издадена од владата и доказ за престој, како што се банкарски изводи или сметки за комунални услуги. Значи, ако дадете погрешни информации, може целосно да заборавите на вашите добивки. 

Направете мали повлекувања

Ова е некако едноставно. Многу казина брзо обработуваат мали депозити и повлекувања. Од друга страна, позначајните плаќања може да потрае подолго за да се обработат. Тоа е затоа што значителни износи претставуваат многу ризици, па казиното и давателот на платежни услуги мора да применуваат длабинска анализа. Некои мобилни казино апликации дури може да имаат дневни, неделни или месечни лимити на трансакции. 

Сепак, најдобрите мобилни казина сè уште можат да обработат значителни плаќања што е можно побрзо, иако тоа е ретко. Играчите исто така можат да ги зголемат своите шанси за примање инстант повлекувања во мобилните казина со тоа што ќе станат ВИП играчи. Овој престижен статус во казиното доаѓа и со додатоци како менаџери на лични сметки, покани за турнири, големи бонуси и многу повеќе. Но, играчите мора да вршат трансакции со огромни суми некое време пред да добијат статус на ВИП. 

Завршни зборови

Да сумираме сè, наоѓањето казино за инстант повлекување не мора да биде стресно искуство. Само идентификувајте доверливо казино и прочитајте ги рецензиите за казино за да видите што велат другите играчи за брзината на исплата на апликацијата. Исто така, користете е-паричници и криптовалути наместо банкарски трансфери и дебитни/кредитни картички. И уште нешто, избегнувајте повлекување значителни суми во една трансакција. Користењето на овие совети ќе ги елиминира оние вознемирени периоди на чекање. Пробајте им!

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести