Вести

May 11, 2023

Прагматичното Play го лансира слотот Diamonds of Egypt со 4 возбудливи џекпот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Прагматична игра го додаде Дијамантите од Египет во својата растечка колекција на слотови со египетска тематика. Во овој авантуристички слот, играчите можат да најдат богатство од минатото што може да достигне 2.500 пати повеќе од влогот. Играта содржи и 4 џекпот, што ја прави возбудлив додаток за ловците на џекпот. 

Прагматичното Play го лансира слотот Diamonds of Egypt со 4 возбудливи џекпот

Дијамантите од Египет е поставен низ 5 редови и 3 колони, каде што гејмерите се мобилни казино апликации може да формира комбинации од златни чаши, змиски глави и стари египетски божества. И за да ги зголемите вашите шанси за исплата, овој автомат со египетска тема има 88 линии за обложување. Само формирајте победа на која било од линиите за обложување и повлечете ги вашите добивки. 

Зборувајќи за соодветните симболи, хонорарите за картички 9-А се икони со ниска плата со врвна исплата од 0,17 пати повеќе од влогот. Буба, златни чаши, змија и божества се врвните икони, кои ги наградуваат среќните гејмери со до 7 пати поголем влог. 

Во меѓувреме, женскиот авантурист е дивиот симбол на играта. Таа може да се појави каде било на макари 2, 3 или 4, заменувајќи ги сите симболи за плаќање освен расејувањето на играта. Ова може да им помогне на гејмерите да создадат уште поголеми победи. Забележете дека специјалниот множител дивината може да се појави само на ролна 3, наградувајќи ги гејмерите со множител од 5 пати на секоја победа што ја има. 

Како што продолжува акцијата, гејмерите можат по случаен избор да активираат џекпот бонус круг кога ќе се појави диви симбол. Ако тоа се случи, играта ќе активира еден од четирите џекпот, имено:

  • Мини - 10x
  • Мала - 20x 
  • Мајор - 100x 
  • Гранд - 1.000x

Играчите мора да изберат саксии за да ги откријат имињата на џекпотот и да наредат три или повеќе за да ја добијат исплатата на џекпотот. 

Кога 3+ симболи за расејување се појавуваат за време на основната игра, на режим на бесплатни вртења ќе започне, наградувајќи ги гејмерите со 8 бесплатни вртења. Ако се појават повеќе расфрлања додека бонусот е во тек, играчите добиваат дополнителни 8 бесплатни вртења, без горна граница.

Дијамантите од Египет веќе се додадени во наградуваниот на Pragmatic Play портфолио на игри, кој има над 300 различни наслови. Играта се придружува на други неодамнешни изданија како:

  • Најт Хот Спотс
  • Полнење за диви бизони
  • Excalibur Unleashed

Неодамна, Pragmatic Play го лансираше и Kingdom of the Dead, слот на тема Антички Египет каде што расејувањето книги е во центарот на сè. Пред тоа, компанијата дебитираше уште еден слот со египетска тема, Gods of Giza, со наградно диво одбројување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести