Прагматичното играње воведува нова игра со слот Wisdom of Athena

Вести

2023-06-29

Benard Maumo

Pragmatic Play, снабдувач на наградувани мобилни слотови, најави смело патување во царството на античката грчка митологија во своето најново издание, Wisdom of Athena. Тоа е слот-машина што се плаќа насекаде, во која се сместени плејада моќни функционалности.

Прагматичното играње воведува нова игра со слот Wisdom of Athena

За да добијат исплата во Wisdom of Athena, играчите мора да одговараат на најмалку осум симболи каде било на таблата за игра 5x6. Ќе најдете симболи како паричка на Медуза, шлем, свитоци и накит покриени со злато. Овие симболи можат да ве наградат со нешто помеѓу 0,25x до 50x од влогот.

Прагматична игра исто така, ја додаде и функцијата за роша за да ја направи вашата игра на најдобрите казино апликации повеќе наградува. Оваа функција ги отстранува сите победнички комбинации од ролните, а новите икони паѓаат за да ги заменат. Секако, ова ќе престане само кога немате добитна комбинација. Покрај тоа, играта може да открие дополнителна ролна со секое паѓање, зголемувајќи ги шансите за успех.

Како што продолжува, симболите за расејување што се појавуваат во основната игра ќе останат на ролните до завршувањето на спинот. Ако се појават четири или повеќе распрснувачи, на бесплатни вртења ќе започне, со играчи кои добиваат 10 бонус вртења. Забележете дека иконата за расфрлање доаѓа и со исплата која достигнува 10x.

Во меѓувреме, симболите со специјални множители може да се појават и во главната игра и во кругот на бесплатно вртење. Овие симболи можат да ги наградат гејмерите со случајна вредност помеѓу 2x и 500x, со додадени вредности на сите множители, а потоа применети на вкупната победа на тековното вртење по секое паѓање.

Ова е најновата игра од Pragmatic Play, која им се придружува на другите врвни трендови со грчка тема мобилни казино игри, особено Портите на Олимп. Неодамна, развивачот на играта најави и борба помеѓу два популарни антички грчки богови во Зевс против Адот - богови на војната, со гејмерите кои го собираат пленот од оваа духовна војна.

Ирина Корнидес, CEO на Pragmatic Play, изјави:

„Продолжуваме да ги потопуваме играчите во волшебната грчка митологија во Pragmatic Play. Нашата постава на титули се покажа триумфална, со оние како нашите високо ценети Порти на Олимп и нашиот неодамнешен хит Зевс против Адот – Богови на војната кои владеат како омилени на навивачите. Сега , воведуваме застрашувачка хероина за да продолжи со наративот што играчите го знаат и го сакаат како дел од овој универзум. Играчите ќе бидат воодушевени од низа моќни функции во Wisdom of Athena, од паѓања, бонус круг на бесплатни вртења и големи множители кои Обезбедете многу можности за обезбедување на победа, мешање на акција, исчекување и потенцијал за победа за да се осигурате дека секое вртење е забавно како и следното“

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести