Вести

May 18, 2021

Прагматичен тим за играње и игри со диви низи до ослободување на Temujin Treasures

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Прагматичната игра не е позната по лежерниот пристап во конкурентната онлајн казино индустрија. Компанијата е популарна за објавување рекордни 5+ сосема нови видео слотови месечно, а во исто време испорачува наслови на казино во живо.

Прагматичен тим за играње и игри со диви низи до ослободување на Temujin Treasures

Па, на 17 март 2021 година, Прагматична игра објави дека се здружил со со седиште во Лас Вегас Диви редеа игри да ги ослободи Темуџинските богатства. Овој видео слот инспириран од Монголската империја е најновиот наслов со азиска тема од развивачот. Значи, дали сте подготвени да ја пробате вашата среќа?

Слот Преглед

Богатствата на Темуџин земаат инспирација од големиот Џингис Кан, познат монголски освојувач. Играта ве телепортира во Монголската империја, каде што страшниот владетел и воин е доволно дарежлив да ги сподели своите богатства. Се игра на златна мрежа 5x4 со најмногу 1024 начини за победа.

Овде, Тркалото на среќата ги наградува играчите до 50 бесплатни вртења, неколку множители и четири фиксни џекпот. За да ја активирате оваа функција, играчите треба да слетаат три симболи за бонус златни змејови.

Во меѓувреме, златниот тигар ја претставува дивата икона и се појавува на макари 2, 3 и 4. Ги заменува сите симболи освен симболите на петардата и бонус кога ќе слета. Исто така, Темуџин е премиум симбол, кој им дава на играчите до 2,63 пати почетен влог за да слетаат пет преку линијата за плаќање.

И, се разбира, саундтракот во заднина е многу традиционален, убаво се совпаѓа со класичните слики. Генерално, оваа игра со голема варијанса нуди извонредна игра во која несомнено ќе уживате на вашето мобилно казино.

Бонус карактеристики

Нудејќи до 4 бонус функции, играчите дефинитивно се задоволни со видео слотот Temujin Treasures. Подолу се главните:

Функција на диви прекинувач

Како што имплицира името, функцијата Wild Switch главно се однесува на симболот Wild. Поставете повеќе од шест стандардни симболи на трите средни ролни (ролни 2, 3 и 4) за време на основната игра и отклучете ја функцијата Wild Switch. Во овој случај, сите икони се претвораат во Wilds со направено размислување за исплата.

Карактеристика на тркала

Ако пристигнете до три бонус икони за време на едно центрифугирање, ќе ја активирате оваа функција и ќе го завртите тркалото бесплатно. Играчите можат да освојат бесплатни вртења, мултипликаторна награда или еден од четирите достапни џекпот. Има големиот џекпот (8.888 пати почетен влог), главниот џекпот (288 пати почетен влог), помал џекпот (88 пати почетен влог) и мини џекпот (28 пати почетен влог).

Слетувањето на некоја од големите награди или наградата за мултипликатор ќе го отклучи следното тркало каде што можете повторно да се вртите.

Функција за бесплатни игри

Во меѓувреме, второто ниво има поголеми награди и повеќе бесплатни игри. Ако постигнете друга парична награда, ќе добиете шанса за уште едно вртење, напредувајќи до третото ниво. Интересно е што гејмерите можат да напредуваат до шестото ниво, каде што ќе уживаат во бесплатни игри. Ако покажувачот слета на парчето Бесплатни вртења, може да соберете до 50 бонус вртења.

Сепак, не завршува тука. Можете да го спуштите симболот на петардата на трите средни ролни за време на сесијата за бесплатни вртења и да добиете случаен множител. Играчите можат да освојат до 5 бонус вртења и парична награда до 5.000 пати повеќе од облогот на линијата. Можете исто така да добиете множителски дивини од 1x, 2x, 3x или 5x. И да, можете да ги активирате џекпотовите Major, Minor и Mini.

Ограничувања на обложување и RTP

Влоговите овде се движат од 0,38 до 190 долари по спин. Можете да го изберете вашиот влог користејќи ги копчињата + и –. Што се однесува до RTP, Temujin Treasures е доволно фер со 96,55%, иако е слот со висока варијанса. Играчите можат да соберат до 9.000 пати повеќе од нивниот вкупен влог. Temujin Treasures е компатибилен и со десктоп и со мобилни коцкање.

Завршни мисли

Креирачката игра и водечкиот џекпот што може да достигне 8.888 пати почетен влог се главните продажни точки на Temujin Treasures. Сепак, треба да продолжите внимателно бидејќи оваа игра има исклучително висока варијанса. Но, ако сте во видео слотови со азиска тематика со високи исплати, тогаш оваа онлајн казино игра вреди да се чека.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести