Вести

May 26, 2024

Подгответе се за бурата: Засилените бранови ќе го запалат светот на игрите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Дали сте познавач на епски авантури и волшебни светови? Ако имињата Genshin Impact и Honkai Star Rail предизвикуваат морници од возбуда во вашиот рбет, тогаш подгответе се за следната голема работа. Kuro Games се подготвува да ја тргне гејмерската заедница со својот најнов RPG наслов, Умрени бранови. Иако сè уште е на хоризонтот, зуењето е реално, а исчекувањето е до небо.

Подгответе се за бурата: Засилените бранови ќе го запалат светот на игрите

Умрени бранови не е само уште едно дополнување на жанрот; тој ветува збир на привлечна нарација, извонредно изработен отворен свет и борбена механика која е флуидна колку што е возбудлива. Предвидено како едно од најочекуваните лансирања во 2024 година, Kuro Games го дотерува овој скапоцен камен преку обемни затворени бета тестови. Сега, тие се подготвени да го отворат црвениот тепих за неговата глобална премиера. Обележете ги вашите календари и поставете ги вашите аларми; еве кога Умрени бранови ќе упадне во нашите животи.

  • Време на издавање: Погледнете го глобалното откривање на Wuthering Waves на 23 мај во 10:00 UTC+8 (22 мај, 19:00 PT). Чувајте ги вашите очи залепени на одбројувањето додека трае до лансирањето во Централно време.
  • Клучни временски зони: За оние во ЕТ, авантурата започнува во 22 часот на 22 мај.
  • Достапност на платформата: Нурнете во светот на Wuthering Waves преку повеќе платформи, вклучувајќи компјутер и мобилен (Android, iOS). Се шират гласини за потенцијална порта за PlayStation во нафтоводот.
  • Детали за претходна регистрација: Заскокнете напред со претходно регистрирање за Wuthering Waves преку Epic Games Store за корисници на компјутери, App Store за љубителите на iOS и Play Store за ентузијасти на Android. Претходната регистрација не само што гарантира дека играта е претходно вчитана на вашиот уред при лансирањето, туку и ве води до настан од пресвртница што моментално е домаќин на Kuro Games. Оваа единствена можност им овозможува на играчите да добијат награди во играта врз основа на вкупниот број на претрегистрации.

Како што се намалува одбројувањето до 23 мај, исчекувањето за Умрени бранови достигнува висока температура. Со својата богата приказна, експанзивен свет и ангажирана борба, тој е подготвен да го издлаби своето наследство во универзумот RPG. Осигурајте се дека сте дел од оваа епска сага уште од првиот ден со претходно регистрирање и придружување на глобалната заедница на авантуристи кои со нетрпение чекаат да ги истражат бурните бранови на најновото ремек дело на Kuro Games.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести