Вести

July 6, 2023

Подгответе се да го примите трендовски продолжение на Push Gaming во Razor Returns

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Push Gaming, водечки снабдувач на B2B игри, го објави Razor Returns, долгоочекуваното продолжение на еден од нивните најуспешни мобилни слотови на сите времиња, Razor Shark. Овој слот првично беше објавен во 2019 година и беше добро прифатен меѓу играчите поради неговата непредвидлива игра. Инвеститорот вели дека Razor Returns го задржува истиот тренд, ако не и поинтересен!

Подгответе се да го примите трендовски продолжение на Push Gaming во Razor Returns

Тоа е многу нестабилна акција што ги носи играчите под морето за да се сретнат со лукавите ајкули, читајќи да јадат сè што ќе им се најде на патот. Дејството се случува на табла за игри 5x5 со 20 линии за обложување и 100.000x врвна исплата. Острата графика и саундтракот за чукање на срцето ги подготвуваат гејмерите да се сретнат со нивните претпочитани предатори.

Интересно, Razor Returns го означува големото враќање на точните бројки кои беа тероризирани мобилни казино апликации со години. Како и да е, инвеститорот ги преуреди ликовите со разни метални синџири и златни заби додека талкаат низ ролните за да им помогне на гејмерите да обезбедат значајни победи.

Карактеристиките на овој сосема нов мобилна казино игра се остри како ајкулите што го населуваат. Играта вклучува мистериозни симболи кои можат да ја активираат функцијата Nudge & Reveal. Откако ќе се започне, може да се појави мистериозен симбол, откривајќи дива ајкула, златна ајкула или симболи за плаќање.

Кога ќе се појават симболите на златната ајкула, функцијата Razor Reveal ќе се активира и секоја позиција на која ќе се спушти ќе се ротира низ низа награди. Играчите можат да го добијат следново:

  • Инстант награди
  • Мултипликатори
  • Колекционери
  • Симбол на динамички конвертор

Играчите може да слетаат симбол за плаќање додека конверторот се движи низ стандардните икони за плаќање на ролните. Ако тоа се случи, сите слични симболи може да се трансформираат во златни ајкули додека функцијата Razor Reveal продолжува да го прави своето.

Push Gaming исто така вклучуваше бесплатна игра со спин. Играчите можат да ја активираат оваа игра откако ќе слетаат најмалку три симболи за растурање Торпедо каде било на макарите. Во текот на бесплатно вртење круг, втората и четвртата ролна може да се полнат со мистериозни симболи кои се движат по една позиција надолу, зголемувајќи го множителот за 1x. Зголемениот мултипликатор кој достигнува 100x важи за сите победи.

Razor Returns е една од неколкуте возбудливи казино игри објавени од Push Gaming во последно време. Минатиот месец компанијата објави Crystal Catcher, носејќи ги играчите во подземен подрум 7x7 за да бараат богатство. Пред тоа, развивачот на слот објави историски инспириран наслов, 10 мечеви.

Коментирајќи за Razor Returns, Џорџ Фил, управен директор на Групацијата Push Gaming, изјави:

„Помина долго време и вложивме значајно време и напор во развојот на Razor Return, знаејќи колку оригиналот е почитуван кај заедницата на играчи. Ние сме неверојатно задоволни со готовиот производ и раните индикации го сугерираат ова може да биде уште еден огромен влез во нашето растечко портфолио на титули со кои сме толку горди“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести