Вести

March 23, 2022

Подготвени за криминалната драма во Knight Rider од NetEnt?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

NetEnt сè уште не се вратил во акција во 2022 година. Но, тоа ќе се промени на 24 февруари, по лансирањето на преполната акција Knight Rider. Овој мобилен слот ќе ве врати во старите добри времиња на легендарната ТВ серија од 1982 година каде ранетиот Мајкл Најт ја води борбата со опасните криминалци. Секако, се појавува и неговиот неуништлив автомобил со вештачка интелигенција, КИТТ. Па тока за акција!

Подготвени за криминалната драма во Knight Rider од NetEnt?

Најт Рајдер Слот Преглед

Кога за прв пат ќе ја вклучите оваа игра, ќе ја слушнете озлогласената телевизиска серија Knight Rider, која веднаш го поставува расположението. Сега, ако сте од златните 80-ти, прилично ќе цените што NetEnt и Universal City Studios направија тука.

Брзо одејќи напред, дејството се случува на мрежа за игри 5x4 со до 26 фиксни линии за плаќање. Гејмерите мора да одговараат на најмалку три слични икони почнувајќи од најлевата ролна за да создадат победничка комбинација. Исто така, се исплаќа само највисоката добитна комбинација на линијата за плаќање.

Зборувајќи за симболите, кралските карти од А до 10 се симболи со ниска плата, кои ги наградуваат играчите со 0,15 до 1,5 пати повеќе од влогот за совпаѓање најмалку три. Од друга страна, премиум иконите се радио часовникот, воланот, камионот, аудиовизуелизаторот и Мајкл Најт. Самиот херој е иконата со висока вредност што дава 1, 2 или 4 пати поголем влог.

Симболите не застануваат тука. Високолетачкиот супер-автомобил на Мајкл Најт кој може да согорува гума е Дивиот. KITT ги заменува сите стандардни симболи кога ќе се појави. Логото на Knight Rider е расфрлање за активирање на бесплатни вртења, како што ќе видите подоцна. Друга работа, иконата Витез (златниот коњ) се појавува само на бонус игрите.

Карактеристики на бонус на слот

Најт Рајдер од NetEnt не е афера за голово во никој случај. Тој спакува мноштво бонус функции за да ја направи играта позабавна и поисплатлива. За почеток, можете да ја активирате функцијата Walking Multiplier Wilds секогаш кога ќе се погоди симболот за дивината. Интересно е што дивиот симбол ја има истата вредност на мултипликаторот како и ролната на која слетува. 

На пример, ако дивите предели на ролна 3, ќе добиете множител 3x. Но, тоа не е се. Мултипликаторот поместува една позиција налево при секое вртење, соодветно зголемувајќи ја вредноста на мултипликаторот. 

Потоа, тука е функцијата Turbo Boost, која може да се активира по случаен избор за време на главната игра. Кога ќе се активира оваа одлика, можете да добиете 3 или 4 случајни диви множители на одење на макари. 

Конечно, гејмерите можат да слетаат најмалку 3 симболи за растурање на макари 2, 3 и 4 за да активираат 10 Бесплатни вртења. Дополнително, можете да се искачите на ниво кога за време на оваа игра ќе се појават три симболи на Најт. За возврат, добивате два дополнителни бонус вртења. Понатаму, добивате 1, 2 и 3 Walking Multiplier Wilds кога ќе се преселите на ниво 2, 3 и 4, соодветно. Не може да биде подобро од ова!

Ограничувања за варијанса, RTP и облози

Според инвеститорот, Knight Rider е многу нестабилна игра. Ова значи дека победите можат да бидат пристојни, иако далеку и широко. Но, Најт Рајдер има 96,07% RTP за да го надомести овој прелистувач. Тоа е малку повеќе од 96% индустриски стандард.

Во обложување, можете да ги уништите бездушните криминалци со само 0,20 долари и дури 40 долари. Имајќи предвид дека играта има џекпот награда од 7.000 пати, ова може да значи сума што ќе го промени животот за смелите играчи.

Најт Рајдер Конечна проценка

Најт Рајдер ги има сите белези на играта на NetEnt. Приказната е добро осмислена и многу наградува за трпеливи играчи. Тоа е слот со филмска тематика кој ги следи стапките на застрашувачкиот слот Франкенштајн и авантуристичката игра Jumanji од истиот развивач. Најт Рајдер моментално е достапен за играње во најдобрите мобилни казина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести