Вести

July 8, 2021

Побарајте ја наградата на мечот и магичниот видео слот од Фугасо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 29 април 2021 г Фугасо, познат по објавувањето на некои од најдобрите мобилни казино игри, го објави The Sword and the Magic. Овој забавен онлајн слот има тема за замок, каде што играчите треба да ја освојат круната со постигнување големи награди. Затоа, продолжете да читате за да ја откриете мистеријата зад ова возбудливо искуство со игри.

Побарајте ја наградата на мечот и магичниот видео слот од Фугасо

Слот Преглед

Сместен во големата сала на замокот, The Sword and the Magic се случува на мрежа за игри 5x4 со до 75 активни линии за плаќање. Главната цел е да постигнете што е можно повеќе бонус вртења и да ги добиете високите добивки кои чекаат. Откако ќе добиете три бесплатни вртења, можете да го нападнете замокот со блескавата круна, златната чаша и коњот од бајките што го прави беспрекорно да ја освоите принцезата.

Сепак, кралот и кралицата се премиум симболи, со замок, чаша, круна, штит и еднорог како средно платени. Три уникатни логоа, вклучувајќи Wild, Bonus и Purple ORB, може да се појават по случаен избор на ролните. И како и обично, Wild ги заменува сите икони освен симболот Бонус.

The Sword and the Magic е видео слот базиран на HTML5. Така, играта е компатибилна со вашето омилено мобилно казино или десктоп казино.

Карактеристики на играта

Има многу функции во играта на The Sword and the Magic за да го максимизирате вашиот победнички потенцијал. Тие вклучуваат:

Бесплатни вртења

Витезот (бонус симбол) може да се појави по случаен избор на линијата за плаќање. Како резултат на тоа, слетувањето од три до пет од нив може да ги активира следните кругови на бесплатни вртења:

  • Landing four Knights им овозможува на гејмерите да добијат седум активни Wilds и 15 бесплатни вртења. Алтернативно, можете да добиете четири динамични Wild симболи и 45 бесплатни кругови на вртење.

  • Добивањето четири витези ви овозможува да изберете помеѓу седум активни Wilds и 10 бесплатни вртења. Или, можете да добиете 4 Wilds и 30 бесплатни вртења.

  • Удирањето на три витези им овозможува на гејмерите да бараат седум активни диви и пет бесплатни вртења. Може да добиете и четири динамични диви или 15 бесплатни вртења.

  • Имајте предвид дека бројот на динамични дивини може случајно да ги менува позициите за време на круговите на бонус вртења. Исто така, Wilds може да дојде со 2x мултипликаторни вредности. Со други зборови, функцијата повторно се активира.

Вредност на мечот

Како што беше кажано претходно, собирањето многу вртења во основната игра е од витално значење. Во овој случај, функцијата Sword се активира по завршување на сет од десет рунди. Освен создавање на сосема нова комбинација за плаќање, можете да добиете и Purple Orbs. Овој симбол го полни мечот лево од екранот. Ќе го видите мерачот за полнење на десната страна на екранот. Потоа, бесплатен круг ќе се активира по завршување на десет вртења.

Нестабилност на играта, RTP и ограничувања за обложување

Како прво, видео слотот The Sword and the Magic има нестабилност на средно ниво. Така, гејмерите не треба да очекуваат победа поголемиот дел од времето кога ставаат облог. Но, кога ќе го направите тоа, износот може да биде пристоен. Што се однесува до RTP, играта постигнува над просекот со стапка од 96,5%.

Што се однесува до границите за обложување, тие се движат од 0,25 до 50 долари. Исто така, максималниот износ што може да се добие е 2.000 пати почетен влог. Иако оваа сума не е многу, сепак имате шанса да земете 100.000 долари со максимална сума на облог. Понатаму, постојат четири вредности на монети и десет нивоа на облози за избор.

Конечна проценка

Генерално, The Sword and the Magic е прилично пристојна игра во споредба со другите онлајн слотови објавени оваа година. Играта е брза, привлечна и наградувачка, со соодветна графика и музика за да продолжат работите. Сепак, оценката за средна нестабилност може да бара малку трпение за време на сесиите за обложување. Затоа, подгответе си банка и почекајте ги победничките моменти.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести