Вести

April 22, 2020

Пени слотови машини: Основни правила за да започнете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Речиси во секое друго казино, слотови за пени се популарни затоа што играчите треба да се обложуваат само еден цент на секоја линија за плаќање. Интересно, нели? Сепак, обложувањето на еден цент не значи дека секое вртење вреди тој износ. Повеќето казина имаат фиксен број на линии за плаќање.

Пени слотови машини: Основни правила за да започнете

На пример, ако играчот ја избере автоматот со 50 денар, тој ќе биде принуден да обложи 0,50 УСД по спин. Тоа е сива зона што повеќето почетници не ја разбираат додека не им исчезнат парите и не се прашуваат што се случило. Играчот секогаш треба да разбере како работат машините за слотови за пени пред да инвестира вистински пари.

Како да играте слот машини за Пени

Исто како и во секоја друга казино игра, играњето на слот машини за пени бара дисциплина и претпазливост. Од играчот се бара да вметне сметка во слотот и штом тоа ќе се направи, кредитите еквивалентни на износот се прикажуваат на метар.

Во машините за слотови кои се вртат на ролна, обложувачите го притискаат копчето „играј еден кредит“ и многу што се подготвени да направат зависи исклучиво од нив. Повторно, дисциплината е клучна овде. Следниот чекор е вртење на макари кои одат до крај додека не се исцрпат максималните монети на таа конкретна машина.

Објаснето барање за обложување

Слотовите за титулата денар може да бидат прилично погрешни бидејќи играчите лесно можат да помислат дека на некој му треба само цент за игра. Во суштина, повеќето казина ќе имаат лимит за обложување што може да биде или 50 или 100 кредити. Ова имплицира дека играчот е принуден да обложи 1 $ по спин.

Различни казина имаат различни правила. Има онлајн сајтови, на пример, каде од играчите се бара да одиграат минимум 25 вртења или дури пет центи, што нуди одлична шанса да инвестираат по некој денар на речиси секоја линија за плаќање без да мора да копаат подлабоко во џебот. Онлајн слотови за денар се најдобри.

Најдобрите слот машини за пени

Онлајн слот машините за пени се многу подобри за играње во споредба со оние во физичките казина. Една голема предност на играњето онлајн е тоа што шансите остануваат исти без разлика на износот што се обложува. Без разлика дали играчот обложува долар, денар или никел, работ на куќата е константен.

Изборот на најдобрите автомати за пени зависи од тоа што претпочита некој и нивниот стил. Од Волшебникот од Оз, Темниот витез, Wonder Woman, Monopoly, Wheel of Fortune и Guns N Roses, има многу игри за избор. Тајната е во знаењето на многу што е подготвен да се посвети.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести