Вести

January 6, 2022

Откривање на популарните онлајн митови за мобилни казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Има еден камион митови и заблуди за тоа играње во мобилни казина онлајн. Но, додека мрзливите играчи ги купуваат овие неосновани аргументи без второ размислување, паметните играчи прво истражуваат малку.

Откривање на популарните онлајн митови за мобилни казина

На крајот од ова 2-минутно читање, ќе знаете дека повеќето од овие лаги за коцкање се шират од незадоволни играчи кои не сакаат да се испотат за нивните победи.

Мит број 1. Мобилните казино игри се наместени

Ова е навистина најраспространетиот и најверодостојниот мит за онлајн коцкање денес. Ќе слушнете неколку играчи и блогови кои велат дека победуваат во врвни мобилни казина е невозможно бидејќи резултатот е искривен. Навистина?

Вистината е дека мобилните казино игри се 100% фер освен ако не играте во непријателско казино. Често, казината користат RNG (генератор на случаен број) за обработка на милијарди резултати во секунда дури и кога играта е во мирување. Исто така, најсигурните мобилни казина преку Интернет се тестираат за правичност од компании како iTech Labs и eCOGRA. Значи, најдете сигурно казино и забавувајте се.

Мит број 2. Казината не ги сакаат победниците

Еве уште еден мит кој вреди да се разоткрие. Некои играчи тврдат дека мобилните казино игри може да замрзнат за време на жешка победничка серија. Некои од овие гејмери дури велат дека казината ќе ги избрка играчите кои добиваат премногу. 

Но, оваа статија бара да се разликува. Казиното ја суспендира сметката само ако играчот ги прекрши условите на договорот. Не очекувате да разменувате контакти во дилерската соба во живо и да продолжите да играте, нели? Покрај тоа, играчите кои се жалат на замрзнување игри обично имаат проблеми со интернет конекцијата. Иако ова сè уште може да се случи, тоа е многу невообичаено. 

Мит број 3. Има добри и лоши часови за обложување

Работата е во тоа што секое време е освојување или губење време во казиното. Сигурно сте слушнале дека некои играчи велат дека казиното го релаксира својот систем за обложување во одредени часови. Иако ова може да биде валидно резонирање за бонуси и промоции, никогаш не се однесува на победа и губење.

Како што беше кажано претходно, казината користат RNG софтвер за да генерираат резултати секогаш кога играте. Оваа програма ги прави резултатите тотално непредвидливи. Затоа, ако победите повеќе наутро оваа недела, тоа не значи дека следната недела ќе биде истиот случај. 

Мит #4. Системите за коцкање функционираат

Ако сте играч на покер или блек џек, тогаш овој мит можеби не звучи толку добро. Тоа е затоа што овие игри на коцкање бараат вештина и стратегија за победа. На пример, броењето карти постојано докажа дека е ефикасна стратегија за блек џек. Но, и покрај тоа, дали овие системи функционираат на долг рок?

Прочитајте внимателно! Секој пат кога играте во казино, вие сте во неповолна положба. Со други зборови, работ на куќата секогаш ќе ве достигне, без оглед на системот за обложување што го користите. Останувајќи со примерот за блек џек погоре, броењето на картички прави огромна работа со намалување на работ на куќата на помалку од 1%. Но, таа стапка е сепак доволно добра за да ве натера да ги изгубите повеќето облози во куќата.

Мит #5. Мобилното коцкање е досадно

Има ли тука некој елемент на вистината? Па, освен ако не играте погрешни игри. Играчите на кои им се допаѓа во копнените казина секогаш ќе се фалат со тоа како го поминале животот. Реалноста е дека тие можат да стекнуваат нови пријатели, да научат нови стратегии, да се напијат неколку пијачки итн.

Но, мобилните казина го достигнуваат чекорот преку игри со дилери во живо што се пренесуваат во реално време од вистински студија. Вообичаените игри во живо вклучуваат рулет, блек џек, бакара, игра на зарове, sic bo и многу други. Интересно е тоа што развивачите на игри како Evolution исто така започнаа да ја вградуваат технологијата VR (виртуелна реалност) во игрите во живо како Gonzo's Quest Treasure Hunt. 

Заклучок

До овој момент, треба да бидете во позиција да ги одделите митовите од фактите додека играте онлајн. Запомнете дека коцкањето е процес на учење. Ќе научите нови стратегии и системи додека продолжувате да играте. Забавувајте се, нели?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести