Вести

June 13, 2023

Освојте до 30 возбудливи дневни вртења за баунти во казиното Spin Samurai

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Spin Samurai е мобилно казино од 2020 година кое е легално во Курасао. Казиното е познато по својот огромен избор на игри и непречена игра на посебна мобилна апликација. И да им помогне на играчите целосно да ги искористат неговите понуди, Казино Спин Самурај има повеќе понуди, вклучувајќи ја и промоцијата на Daily Bounty Spins. Оваа статија ќе ја отпакува оваа промоција за да ви помогне да одлучите дали вреди да се бара. 

Освојте до 30 возбудливи дневни вртења за баунти во казиното Spin Samurai

Кој е дневниот бонус за баунти на Spin Samurai?

Бонус за Daily Bounty во Spin Samurai е релативно јасна награда за казино. Како и повеќето други дневни бонуси на регулирани мобилни казино апликации, играчите мора да направат барем еден депозит вистински пари за да ја побараат наградата. 

Еве како на бонус за депозит работи:

  • Најавете се на вашата сметка на Spin Samurai Casino и депонирајте најмалку $/€20. 
  • Откако ќе го направите депозитот, вратете се во казиното следниот ден и изберете ја „Daily Bounty-картичката“ на вашата сметка. 
  • Продолжете да ја изберете вашата омилена икона за среќа за да го откриете бројот на вртења на Daily Bounty што ви се на располагање. 
  • Апликацијата за казино по случаен избор ќе ве награди со 30, 20 или 10 бесплатни вртења веднаш!

Накратко, тоа е а бонус за бесплатни вртења каде што се квалификуваат играчите кои ќе направат барем еден депозит претходниот ден. Големината на вашиот депозит не одлучува за бројот на бесплатни вртења што можете да ги освоите. 

Барања за обложување и други услови за бонус

Сите бонуси и промоции за казино во Spin Samurai имаат услови за спречување на можна злоупотреба на бонуси. Прво, играчите мора да го користат бонусот за бесплатни вртења на Aztec Magic Deluxe од BGaming. Тоа е слот за 2018 година со средна нестабилност и 96,96% RTP (враќање на играчот). Оваа комбинација го прави совршен слот машина за таков бонус. 

Откако ќе ја освојат сумата од бонусот за бесплатно вртење, играчите мора да се обложуваат најмалку 45 пати пред да се повлечат. Значи, ако освоите 100 долари користејќи ги бонусните вртења, ќе играте со 4.500 долари пред да ги искеширате добивките. Бидејќи условот за обложување е поголем од стандардните стапки, CasinoRank советува да ги користите бесплатните вртења исклучиво за рекреативни цели. 

Покрај условите погоре, подолу се и други услови кои важат за дневните вртења на баунти:

  • Играчите можат да ги освојат бесплатните вртења само 1 пати на ден. 
  • Бонусот за бесплатни вртења важи само 3 дена.
  • Гејмерите мора да ги активираат бесплатните вртења во рок од еден ден. 
  • Максималниот лимит за повлекување за бонусот е 50$/€.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести