Вести

July 3, 2023

Опуштете се со игри и реални игри Потпишете договор за дистрибуција на содржина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Relax Gaming, водечки B2B снабдувач на мобилни казино игри, го засили своето портфолио преку сосема нов сојуз со Realistic Games, студио за игри што брзо се зголемува. Преку овој договор, содржината на Realistic Games ќе има беспрекорен пристап до обемната листа на клиенти на Relax Gaming.

Опуштете се со игри и реални игри Потпишете договор за дистрибуција на содржина

Realistic е брзорастечко студио за развој на игри со седиште во Обединетото Кралство. Компанијата неодамна се впушти во возбудлива мисија да го надгради својот бренд, да го подобри квалитетот на својата игра и да воведе иновативни математички модели кои брзо стануваат познати карактеристики на нејзината мобилни казино игри.

Кон крајот на 2022 година, студиото почна да ја зацврстува својата цел да стане лидер за развој на слот по објавувањето Горила Ричс и Книга на привлечност. Овој тренд продолжи и во 2023 година, при што титулите како Chilli Master и Catch 22 стигнаа до играчи ширум светот.

Реалистички игри моментално има висококвалитетно портфолио со повеќе од 120 слотови и игри на маса, при што компанијата планира да го зголеми темпото на своите изданија во текот на остатокот од годината. Неговите слотови кои наскоро ќе бидат објавени, Shinobi Moon и Fortune Fortress, ќе имаат корист од интеграцијата со платформата на Relax Gaming, правејќи ги достапни за клиентите на најдобрите мобилни казино апликации ширум светот.

Овој договор со Опуштете се играње најверојатно ќе ја зајакне амбицијата на Realistic Game за проширување на досегот на пазарот. Компанијата ќе има огромна корист од првокласните оператори соработници на Relax Gaming и операторите лиценцирани од Управата за игри на Малта.

Relax Gaming е популарен меѓу играчите и операторите поради неговата брзина во воведувањето на нови и иновативни производи на пазарот на iGaming. Програмата Powered by Relax им нуди на брендовите одлична платформа за да допрат до повеќе играчи.

Коментирајќи го договорот, Шели Хана, директор на казино производи во Relax Gaming, забележа:

„Реалистичните игри имаат богата историја низ целата индустрија, создавајќи иновативна и привлечна содржина што одекнуваше кај публиката низ регулираните пазари. За да можеме да ја додадеме нивната содржина и експертиза на нашата платформа само ќе ја зајакнеме понудата што им ја презентираме на нашите играчи“

Ашиш Тавакли, CCO на реални игри, додаде:

„Сите наши тимови на Realistic Games се воодушевени што гледаат финализиран овој значаен договор. Како што продолжуваме да ја диверзифицираме понудата на производи, Relax ќе биде клучен стратешки партнер во олеснувањето на нашата дистрибуција низ новите и постоечките регулирани пазари. Платформата Relax прерасна во станете обележје на индустријата и тимот со кој е задоволство да се работи

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести