Вести

April 17, 2023

Одете на забавно возење со Megaways со диви славни автобуси на Pragmatic Play

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Прагматична игра, водечки развивач на слотови за мобилни телефони, се враќа со друг слот машина, Wild Celebrity Bus Megaways. По објавувањето на 14 април 2023 година, оваа игра стана инстант хит врвни мобилни казино апликации, благодарение на неговата извонредна приказна и неверојатни уметнички дела. 

Одете на забавно возење со Megaways со диви славни автобуси на Pragmatic Play
  • Играта е сместена во градски автобус полн со горди познати личности. Ќе ја играте на 6 макари и 5 редови со најмногу 117649 победнички начини. Тоа е вообичаено кај повеќето титули на мегавеј, со некои игри кои достигнуваат 500000 победи. 
  • Играчите треба само да поклопат најмалку три симболи на познати личности на соседните ролни за да добијат исплата од 0,25x до 7,5x од влогот. Славното куче е премиум симбол, кој ги наградува гејмерите со 25 пати поголем влог за шест од еден вид. 
  • Други симболи на Wild Celebrity Bus Megaways ги вклучуваат кралските права од картички 10-А, кои можат да активираат множител од 0,1x до 1,75x за собирање најмалку три од нив. Прекрасната девојка со виолетова коса е дивиот симбол на играта, додека златната круна го претставува расејувањето.

Играта има само две забележливи опции. Прво, можете да ја активирате функцијата Tumble откако ќе отклучите победа. Ова значи дека новите симболи ќе ги заменат победничките икони, зголемувајќи ги вашите шанси да ја добиете главната награда од 10.000 пати. 

Друга карактеристика е бонус за бесплатни вртења, што може да се активира откако ќе се соберат најмалку четири распрскувачи на круната. Играчите можат да освојат 8, 10 или 12 бонус вртења откако ќе слетаат 4, 5 или 6 скетери. За време на бонусните кругови, можете да соберете 5 вртења откако ќе спуштите најмалку 3 скетери. Тоа не е сè; кругот на бесплатните вртења ќе започне со множител 1x, зголемувајќи се за една единица по секое превртување. Играчите можат да добијат до 50x множител за време на бонус играта. 

Wild Celebrity Bus Megaways е дефинитивно одличен додаток на каталогот на Pragmatic Play со повеќе од 300 игри. Играта се придружува на другите неодамнешни изданија, вклучувајќи ги Црвената кралица, Боговите од Гиза и Африканскиот слон.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести