Вести

May 30, 2023

Обидете се да освоите сосема нов LG телевизор на неделниот турнир на Slottica

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Многу мобилни казино турнири им овозможуваат на играчите да освојат парични награди и други бонуси. Но, во повеќето случаи, казината ќе бараат од играчите да ги исполнат барањата за превртување пред да се исплатат. Но, работите се поинакви со турнирот на Слотика од 5.000 евра. Оваа промоција ви овозможува да земете дома сосема нов LG телевизор и бонуси за слободен спин. Прочитајте за да дознаете како функционира турнирот!

Обидете се да освоите сосема нов LG телевизор на неделниот турнир на Slottica

Што е неделен турнир на Слотика?

Неделниот турнир во Слотика е отворен настан за сите регистрирани членови да се приклучат од 29 мај до 4 јуни 2023 година. Настанот има вкупен награден фонд од 5.000 евра, а играчите мора да стават облог со вистински пари кога турнирот е отворен за да заработат поени на таблата на водачи. Сепак, играчите мора да го стават максималниот износ на облози во текот на играта.

Тоа, рече, играчот кој ќе собере најмногу поени на таблата на водачи на мобилна апликација за казино пред затворањето на турнирот ќе бидат наградени со LG телевизор. Ова ќе остави 299 места за грабање. Подолу е како се доделуваат бонусите на играчите на позиции од 2 до 300:

  • Позиција од 2 до 19: Бесплатни вртења на слотови како што се Fortune Multiplier, Dragon's Secret, Banana Bar, итн. 
  • Позиција од 20 до 300: Бесплатни вртења на Guardians of Valhalla, Gold Mania, Buffalo Coin: Hold and Win, итн.

Барањата за обложување и други услови

Како и другите бонуси за мобилни казино, Неделниот турнир на Slottica има повеќе услови и услови што играчите мора да ги исполнат за да добијат награда. Бесплатните вртења наградени на играчи на позиции од 2 до 19 не привлекуваат никакви барања за обложување. Тоа е одлично, имајќи предвид дека можете да го играте бонусот за бесплатни вртења на кој било од наведени слот машини и освојте исплата без никакви ограничувања. 

Играчите кои завршуваат на позиции од 20 до 300 мора да го исполнат условот за обложување од 45 пати пред да се уплатат. Исто така, казиното им овозможува на победниците од Русија да ги добијат своите подароци во парична награда. Со други зборови, можете да го конвертирате вашиот LG телевизор во износ еднаков на него, а казиното веднаш ќе го кредитира износот на вашата сметка. Запомнете, нема прикачени жици. Само побарајте исплата користејќи го достапни опции за плаќање и уживајте во вашата победа. 

Севкупно, тоа е одличен турнир за да се придружите и да освоите исплата. При пишувањето на оваа рецензија, првата позиција имаше акумулирано поени во вредност од 1.750 евра, а втората позиција имаше право на 100 бесплатни вртења. Не го потценувајте бонусот за бесплатни вртења, бидејќи едно вртење може да ви донесе џекпот што ќе ви го промени животот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести