Вести

February 7, 2022

Новогодишни резолуции за коцкање 2022 за паметни играчи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Среќна 2022 година! Прекрасно е чувството да се види уште едно, а? Но, за играчите на казино, ова е време да се постави уште една долга листа на новогодишни решенија за коцкање. За жал, за многу играчи, создавањето листа за проверка на резолуцијата за коцкање е исто толку незгодно како и почитувањето. 

Новогодишни резолуции за коцкање 2022 за паметни играчи

Причина? Нереални очекувања! Но, не грижете се бидејќи оваа статија веќе ја заврши работата со магаре за да ви ги донесе овие неколку, но реални цели за коцкање во 2022 година што треба да ги постигнете.

Резолуција број 1. Играјте мобилни казино игри

Дали играте поретко овие денови? Обидете се да играте во најдобрите мобилни казина за промена. Работата е дека играњето во копнено казино секој викенд може да биде незгодно и скапо. Играчите мора да имаат доволно коцкарски буџет за бакшиш на дилерот, купување пијалоци, плаќање такси итн. Но, од друга страна, мобилните казина нудат далечинско и искуство во движење. Само отворете ја податочната врска и уживајте во игрите каде било. 

Резолуција бр. 2. Купете паметен телефон за игри

Иако ова звучи скапо, играњето со соодветен уред е неопходно. Повеќето играчи се враќаат на игри на лаптоп само затоа што немаат „доволно добар“ паметен телефон. За среќа, добар паметен телефон за игри не чини повеќе од 1.000 долари. Всушност, телефон од 200 долари треба да го урне џекпотот. Добивањето на еден доаѓа со подобар дисплеј, брзи стапки на освежување, напредни безбедносни карактеристики, подолго траење на батеријата и многу други поволности. 

Резолуција бр. 3. Направете работен буџет

Кога станува збор за професионално професионално работење во 2022 година, веднаш на ум ми доаѓа банкротот за коцкање. Буџетот за обложување е од витално значење без разлика дали се игра во мобилно или копнено казино. Создавањето работен буџет гарантира дека нема да се обложувате со повеќе од она што можете да го изгубите. Ова може да ве заштити од финансиските потреси од долгите губитнички серии. Запомнете, никогаш не играјте со средства буџетирани за други потреби. 

Резолуција бр. 4. Држете се до игрите засновани на вештини

Шансите се дека игравте слотови за мобилни телефони со мал успех во изминатата година. Сега, сменете го тоа и прифатете ги игрите на маса како блек џек и покер. За разлика од автоматите и другите игри на среќа како бакара и рулет, играчите на покер и блек џек можат да користат стратегии за да ја добијат играта. На пример, играчите на блек џек можат да бројат карти за да го намалат работ на куќата и да го зголемат својот победнички потенцијал. Значи, држете се до масата.

Резолуција број 5. Играј демо верзии

Колку пати сте вежбале некоја игра пред да ја играте? Повторно, ова е вообичаена грешка кај играчите на мобилни казино. Играњето на бесплатната демо верзија ви овозможува да ги знаете кривините на играта пред да нуркате ризикувајќи паричка. Некои развивачи на игри не даваат клучни информации за играта како што се RTP (Враќање на играчот) и варијансата. Значи, играњето на демо верзијата е единствениот начин да ги пресметате вашите шанси.

Резолуција #6. Знајте кога да се откажете

Успешните играчи на казино знаат точно кога да го покажат белото знаме. Откажувањето гарантира дека можете да се повлечете и да ги преиспитате вашите планови за игри. На пример, создадете навика да престанете да играте откако ќе изгубите или ќе додадете одреден процент на банкроти. Исто така, тргнете се по играњето одредено време. Во коцкањето, предавањето е убиствена тактика.

Резолуција број 7. Остани трезен

Постои вообичаена заблуда дека коцкарите се алкохоличари и зависници од дрога. Но, можете да го промените тој поим со играње трезвено, без разлика дали дома или во лице место за обложување. Иако пиењето пијалок или два не е лошо, претерувањето може да даде лажна храброст да се заложите. Затоа, ако е можно, останете присебни во текот на сесијата за игри. Ова исто така го зачувува паричникот.

Дали си спремен?

Ова се некои важни новогодишни решенија за коцкање за играчите на мобилни казино. Се разбира, списокот може да биде подолг, во зависност од вашите цели за годината. Но, препорачливо е да го скратите на само неколку остварливи цели. Запомнете, потребно е многу мелење и посветеност за да се биде успешен мобилен казино играч. Успех!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести