Вести

October 26, 2020

Нови мобилни казино апликации октомври 2020 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Со толку многу мобилни казиноСо лансирање на истиот ден, да се направи избор од базенот на опции може да биде предизвик. Тоа е затоа што најновите мобилни казино апликации имаат поинтуитивни платформи, разновиден опсег на игри и дарежливи бонуси за добредојде на казино за мобилни телефони. Така, во оваа статија, ќе погледнеме што да очекуваме од сосема нови мобилни казина во 2020 година.

Нови мобилни казино апликации октомври 2020 година

Како функционираат новите мобилни казина

Како прво, мобилните казина обезбедуваат различно искуство со игри од десктоп казина. Дел од ова е благодарение на функционалноста на екранот на допир. Иако повеќето имаат верзии базирани на прелистувач, можеби ќе треба да преземете посебна апликација од соодветните продавници за апликации за да уживате во игрите. Продолжете да регистрирате сметка, побарајте бонус и играјте ги практично сите игри достапни во десктоп верзијата. Накратко, најдобрите мобилни казина може да се пофалат со повеќе наслови за игри.

Најновите платформи за мобилни казино оперативни системи

Андроид и iOS се несомнено најпопуларните мобилни оперативни системи денес. Тоа е затоа што и двете се неверојатно брзи, сигурни и интуитивни. Овие платформи поддржуваат повеќе казина за играње преку посебни апликации или веднаш на веб-прелистувачи. Интересно за гејмерите, модерните мобилни уреди нудат панели од 5-6 инчи. Сепак, жирито сè уште не знае дали големината на екранот навистина е важна. Но, ако сте како мене, ќе сакате да играте на поголем и посмел екран. Покрај Android и iOS, коцкарите можат да играат и мобилни казина на Blackberry и Windows телефони.

Мобилни казино бонуси

Исто како и на десктоп или лаптоп казина, ќе добиете чудесни бонуси и награди на модерните мобилни казина. Сепак, условите за бонус може да варираат од локација до локација. Додека некои ќе понудат бесплатни пари по процесот на регистрација, други ќе им даваат на новите играчи бесплатни вртења. Исто така, постојат повеќе програми за лојалност за лојални играчи.

Подолу се дадени неколку типични бонуси за мобилни казино што треба да се очекуваат:

 • Бесплатен бонус за мобилно казино без депозит

 • Бонус за враќање на готовина

 • Бесплатен бонус готовина по уплата

 • ВИП програми и бонус со висок ролери

 • Бесплатни вртења

  Игри за играње за вистински пари на нови мобилни казина

  Во моментов има многу мобилни казино игри со вистински пари што може да се играат. За почеток, можете да ги вртите ролните на популарните наслови на слотови како Starburst и Gonzo's Quest. Запомнете дека мобилните слотови нудат брза игра и поедноставни правила од игрите на маса како покер, Бакара, Блек Џек и Рулет. Дополнително, повеќето модерни мобилни казина поддржуваат и игри со дилери во живо. Овде, ќе сретнете професионални дилери во живо за да ви ги дадат возбудувањата на казино од тули и малтер.

  Развивачи на мобилни казино игри

  Има голем број на развивачи на софтвер кои снабдуваат казино игри на нови мобилни платформи. Ќе добиете и познати и помали програмери како Игдрасил , Тандеркик , и ELK Studios. Познати развивачи на мобилни казино игри на кои треба да внимаваат вклучуваат Microgaming, кој може да се пофали со 25-годишно искуство во iGaming сцената. Можете исто така да проверите дали казиното нуди наслови на игри од Betsoft и Playtech.

  Банкарски методи во нови мобилни казина

  Технологијата се менува, а исто така се менуваат и банкарските методи на повеќето модерни казина. Со мобилните игри, можете да плаќате преку опциите за е-паричник како PayPal, Skrill и Neteller. Можете исто така да користите дебитни и кредитни картички како VISA и MasterCard. Paysafecard и Boku се други стандардни методи за трансфер на пари на мобилните казина. Со второто, можете да го користите вашиот телефонски број за да извршите инстант трансфери. Во меѓувреме, криптовалутите како Litecoin, Bitcoin и Ethereum се исто така прифатени во модерните апликации за казино за мобилни телефони. Иако плаќањето со криптовалути сè уште не е широко распространето на пазарот во ОК, иднината изгледа посветла на другите пазари.

  Завршни мисли

  Трендот на мобилното казино е во пораст. Дури е безбедно да се каже дека тие стануваат попопуларни од нивните десктоп колеги поради вклучената флексибилност. Но, при изборот на подобра мобилна платформа за игри, нема јасна предност, иако Android е попопуларен. За оние кои можат да добијат таблет, толку подобро!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести