Вести

June 22, 2023

Нека започнат возбудувањата со Big Bass Amazon Xtreme на Pragmatic Play

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Pragmatic Play, познат снабдувач на наградувани мобилни слотови, го најави дебито на Big Bass Amazon Xtreme. Ова е најновиот дел од серијата Big Bass со врвни перформанси на програмерите.

Нека започнат возбудувањата со Big Bass Amazon Xtreme на Pragmatic Play

Играта ја задржува својата традиција на ангажирање играчи во забавна риболовна експедиција. Играчите ќе најдат познати симболи како што се симболите рибар, пловечки, риболов прачка и рибни пари. Сепак, оваа игра додава серија нови симболи и механики на таблата за игри 5x3 со до 10 линии за обложување.

  • Во оваа игра, играчите на најдобрите мобилни казино апликации може да добие награди до 1.000 пати кога ќе забележат симболи за пари од риба на екранот за време на основната игра. 
  • Згора на тоа, играта може да додаде случаен множител до 40x на вашите победи, зголемувајќи ја можноста за голема победа при секое вртење.

Дополнително, можете да најдете 3+ рибници за време на редовната игра за да ја активирате функцијата за бесплатни вртења. Прагматична игра го подобрува овој бонус круг преку различни модификатори, како опцијата за дополнителни бесплатни вртења или да се ослободите од симболите на рибите со ниска плата на макари.

Очекувано, брадестиот рибар повторно е дивиот симбол на играта. Кога и да се појави, тој ќе ги акумулира сите вредности на симболите за пари од риби на макари и ќе ви ги додели. Дополнително, секоја четврта дивина повторно ќе ја активира бонусната рунда, давајќи дополнителни 10 бесплатни вртења и додавајќи прогресивно растечки множител на вредностите на симболите на парите.

Функцијата Ante, вообичаена во повеќето неодамнешни на програмерите онлајн казино игри, е присутна во Big Bass Amazon Xtreme. Оваа функција им овозможува на играчите да ги зголемат своите множители на облози до 15x за да се појават повеќе распрснувачи на риби на ролните, зголемувајќи ги шансите за активирање бесплатни вртења.

Генерално, слотот Big Bass Amazon Xtreme од Pragmatic Play е достоен додаток на популарната франшиза Big Bass. Ја одржува истата тема како и неговите претходници, истовремено обезбедувајќи дополнителни шанси за победа со дополнителни функции. Назад во март 2023 година, инвеститорот го најави лансирањето на Big Bass Hold & Spinner, инкорпорирање на нови можности и механика.

Коментирајќи го објавувањето, Ирина Корнидес, главен оперативен директор на Pragmatic Play, забележа:

„Нашата франшиза „Big Bass“ забележа неверојатен успех со играчите, па затоа сме возбудени што ќе го надминеме почетокот со додавањето на Big Bass Amazon Xtreme во постојано прошируваното портфолио на слотови на Pragmatic Play. Специјалните модификатори во кругот на бесплатни вртења додаваат возбудлив нов елемент до познатата игра што играчите ја знаат и ја сакаат, заедно со шансите да добијат случајни награди со симболи за пари во основната игра за да се постави сцена за голем улов“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести