Вести

March 7, 2022

Најочекуваните слотови за вистински пари за мобилни игри во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Светот на слотови со вистински пари за мобилни телефони постојано иновира. Програмерите како Microgaming, NetEnt, Betsoft, Thunderkick и многу други постојано се обидуваат да се надминат едни со други со изданија на врвни резултати. Но, иако има многу опции е добро, наоѓањето неколку сигурни наслови за играње секогаш кога ќе го посетите мобилното казино може да биде предизвик. Значи, оваа објава веќе ја заврши работата за да ви ги донесе најдобрите мобилни слотови за вистински пари за играње во 2022 година.

Најочекуваните слотови за вистински пари за мобилни игри во 2022 година

Најт Рајдер – NetEnt

Објавено во февруари 2022 година, Knight Rider е најновото издание од веројатно најубавиот развивач на слот за мобилни телефони NetEnt. Во оваа игра, Мајкл Најт, осаменик, се обидува да ги спаси слабите и немоќните од нежешките криминалци кои помалку се грижат за законот. Оваа многу нестабилна игра е базирана на ТВ серијата од 1982 година, Knight Rider, и се игра на мрежа 5x4 со 26 линии за плаќање. Најт Рајдер има натпросечен RTP од 96,07% и максимална победа од 7.000 пати повеќе од влогот.

Голзото на Гонзо – NetEnt

Еве уште една задолжителна игра од NetEnt. Дебитираше во октомври 2021 година, оваа игра покажува дека Гонзо, шпанскиот истражувач, се враќа во најдобрите мобилни казина. Овој автомат се игра на неверојатна мрежа 5x5 и го содржи иконскиот кластер кој плаќа механичар. Како што се очекуваше, играчите можат да активираат најмалку 10 бесплатни вртења за слетување на 3 или повеќе скетери. Во однос на RTP, Gonzo's Gold нуди стапка погодна за играчите од 96,11%. А максималната исплата? 6.500 пати повеќе од влогот!

Прстите на мртовецот – Yggdrasil Gaming

На 31 јануари 2022 г Игдрасил најави смела и романтична авантура во Dead Man's Fingers. Оваа игра 4x5 ќе ги види играчите на автоматите како тргнуваат на бурните мориња за да откријат закопани богатства во форма на собирање пари и бесплатни вртења. Интересно е тоа што овој мобилен слот за вистински пари има четири џекпот, вклучувајќи гранд, мајор, минор и мини. Но, продолжи внимателно бидејќи нестабилноста е оценета со средна до висока, а RTP е 95,15%. Сепак, максималната добивка од 274.000 долари е премногу добра за да се игнорира.

Jurassic Park Gold – Microgaming

Во партнерство со Stormcraft Studios, Microgaming издаден Jurassic Park Gold во февруари 2022 година. Овде играчите создаваат катастрофален парк полн со клонирани диносауруси. Запомнете дека ова е најновото продолжение од серијата слотови Парк Јура. Најновата рата се игра на мрежа 5x4 полна со мултипликатори, бесплатни вртења и џекпот. Има просечна RTP од 96% и ниска фреквенција на удари од 24%. Покрај тоа, максималната добивка е 8.000 пати повеќе од влогот.

Одиновата коцка - Тандеркик

Тандеркик го објави Одиновото коцкање за љубителите на слотот за стари нордиски митологија во јануари. Станува збор за 6-релер каде древниот нордиски бог ќе ви помогне да го постигнете неверојатниот џекпот од 19.333 пати. Но, ако мислите дека тоа е висока нарачка, Odin's Gamble може да се пофали со повеќе симболи со множителски вредности за да ја зголеми вашата вкупна исплата. На пример, слетувањето 3, 4, 5 или 6 Одини ви дава 1,5, 2,5, 5 или 10x вредност на множител. РТП? 96,17%.

Приказни за свадбата на Асгард Фреја - Play'n GO

Еве уште еден слот со нордиска тема објавен во февруари 2022 година од Play'n GO. Се игра на мрежа 5x4 со најмногу 30 линии за плаќање. Дејството се случува во замрзнатиот свет на гигантите со симболи како стекови, пиво и друга храна. Дополнително, нестабилноста е оценета 6/10, што е средна, а RTP максимум изнесува 96,40%. Севкупно, тоа е онлајн слот погоден за играчи, лесни и ја следи хумористичната нордиска сага. 

Заклучок

Се надеваме дека ви се допаѓаат овие слотови за вистински пари за мобилни игри. Но, се разбира, има стотици забавни и наградувачки титули за играње најдобрите мобилни казина. Само проверете дали RTP и нестабилноста се погодни за играчите, а бонусните функции како што се бесплатните вртења и мултипликаторите се потпора. И пред сè, изберете тема за автомат што уживате да ја играте и држете се до неа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести