Вести

September 14, 2022

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Дали одлучивте да започнете да играте во мобилно казино Pay by Phone? Тоа е најдобрата одлука за игри што можете да ја донесете. Овој начин на плаќање нуди инстант трансакции, а корисниците можат да играат и да плаќаат подоцна. Едноставно кажано, депозитите ќе се појават на вашата месечна телефонска сметка. 

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година

Постојат многу методи за плаќање по телефон за користење во претпочитаното мобилно казино. Иако ова е добро за гејмерите, изборот на најдобрите методи за телефонска сметка исто така може да биде збунувачки. Поради оваа причина, ова 3-минутно читање ќе ги разгледа најсигурните опции. Ако сте почетник, започнете со учење како функционираат казината за плаќање преку телефон

Payforit

Во 2017 година, четири даватели на мобилна мрежа во Велика Британија, вклучувајќи ги Vodafone, Three, 02 и EE, соработуваа за да го лансираат Payforit. Оваа удобна платформа за мобилни кредити им овозможува на корисниците брзо да платат за онлајн услуги, вклучително и повеќекратни депозити Мобилни казина во Велика Британија. Можеби најкритичната предност на играњето во казино Payforit е практичноста и преносливоста на уредите со Android и iPhone. 

За да се претплатите на овој метод на инстант депозит во казино, на играчите им треба само регистриран мобилен број на еден од мрежните даватели. Нема потреба од банкарски детали. Откако ќе ја поставите вашата сметка на Payforit, внесете го вашиот број giffgaff, а потоа ќе се отвори веб-страницата на трговецот. Ќе се отвори екран за потврда, каде што ќе ги потврдите трошоците за купување и зачестеноста. 

Во меѓувреме, британското банкарско законодавство ги принудува телекомуникациските компании да ги ограничуваат телефонските сметки на 240 фунти месечно. Исто така, законот дозволува максимум 40 фунти по единечна трансакција. За таа цел, депозитите за мобилни казино на Payforit имаат лимит од 30 фунти. Затоа, не заборавајте да го потврдите тоа со вашето мобилно казино. Никогаш не знаеш; може да биде повисоко!

Добрите страни:

 • Без мака и едноставно за поставување.
 • Достапно на повеќе мрежни провајдери во ОК. 
 • Депозитите се моментални и сигурни. 

Конс:

 • Услугата не поддржува повлекувања. 
 • Лимит за депозит од 30 фунти. 

Цимплер

Zimpler е шведска услуга за телефонски сметки основана од двајца претприемачи во 2012 година како PugglePay. Првично, тоа беше решение за мобилна фактура пред да се метаморфозира во услуга за телефонски сметки во 2016 година и да се ребрендира во „Zimpler“. Денес, Zimpler е достапен во 7+ европски земји, вклучувајќи ги Германија, Литванија, Финска и многу повеќе. 

Како што се очекуваше, Zimpler е супер едноставен за поставување. Само ќе им дадете регистриран мобилен број и ќе добиете сметка на Zimpler за неколку минути. Запомнете дека процесот не бара преземања на апликации бидејќи услугата е достапна на вашиот мобилен прелистувач. Исто така, Zimpler е компатибилен со популарните даватели на дебитни/кредитни картички како Visa и MasterCard. 

За да ја финансирате вашата мобилна сметка на казино со Zimpler, одете во благајната и изберете го овој начин на плаќање. Потоа, изберете Zimpler и внесете го вашиот телефонски број. После тоа, внесете го четирицифрениот код испратен на вашата СМС-порака и потврдете ја трансакцијата. Имајте предвид дека Zimpler не ги ограничува плаќањата како Payforit. Сепак, ова може да зависи од финансиските закони на вашата земја. 

Добрите страни:

 • Достапно во многу европски земји.
 • Без ограничувања за депозит/повлекување. 
 • Достапно за моментално повлекување. 

Конс:

 • Не е достапно во повеќето мобилни казина во ОК.
 • Нема апликација Zimpler.
 • Може да се примени такса за депозит/повлекување.

Боку

Основана во 2009 година, Боку е една од најкористените телефонски сметки. Овој начин на плаќање во американска сопственост користи податоци од операторот за да ја подобри брзината, безбедноста и општото искуство на клиентите. Boku е легален во над 70 земји, а играчите можат да се приклучат на услугата преку 200+ мобилни мрежи. До 2020 година, оваа платежна услуга обработила над 7 милијарди долари. 

Една од причините зошто многу играчи на онлајн казино претпочитаат Боку е поставувањето без напор. За разлика од кредитните картички и е-паричниците, каде играчите треба да достават многу лични информации во казиното, Боку бара само регистриран телефонски број. Депозитите на Боку се моментални и бесплатни. 

Но, ако сте високо-ролер, можеби е најдобро да се придржувате до канал за плаќање како Zimpler кој поддржува повисоки лимити за депозити. Тоа е затоа што максималниот износ што можете да го депонирате преку Boku дневно е 30 фунти. Исто така, играчите на Боку не можат да обработат исплати. Освен тоа, Боку е сигурен начин на плаќање преку онлајн казино. 

Добрите страни:

 • Достапно во повеќето мобилни казина.
 • Брзо и лесно се поставува.
 • Без надоместоци за депозит.

Конс:

 • Играчите не можат да се повлечат преку Боку.
 • Ниска граница на депозит. 

Apple Pay

Apple Pay е брз, едноставен и безбеден метод за плаќање преку телефон лансиран во 2014 година од Apple. Овој начин на плаќање е достапен за секој со уред на Apple како iPhone, iPad или Mac. Корисниците можат да вршат плаќања на онлајн казина и дигитални пазари како App Store, Amazon, eBay и многу повеќе. Од сега, Apple Pay е достапен во повеќе од 50 земји на десетици јазици. 

Apple Pay е релативно брзо за поставување. Треба само да ја додадете вашата кредитна/дебитна картичка во апликацијата Apple Pay. Откако ќе ја поставите вашата сметка на Apple Pay, одете во мобилното казино, изберете го овој начин на плаќање и внесете ја сумата за депонирање. Потоа ќе го користите вашиот TouchID за да го потврдите депозитот. Ова го прави Apple Pay еден од најбезбедните начини на плаќање. 

Друга привлечност на користењето на Apple Pay е тоа што депозитите се квалификуваат за наградата за добредојде, за разлика од повеќето сметки за плаќање преку телефон. Исто така, Apple Pay поддржува инстант депозити и повлекувања, при што повлекувањето трае најмногу три дена. Но, имајте предвид дека сите плаќања во казино ќе се одразат на изводот на вашата кредитна картичка. 

Добрите страни:

 • Достапно за депозити и повлекувања.
 • Повисоки лимити на трансакции од другите телефонски сметки.
 • Депозитите се квалификуваат за бонусот за добредојде.
 • Достапно за употреба во повеќето земји.

Конс:

 • Само за корисници на уреди на Apple. 
 • Некои казина можеби не поддржуваат повлекувања.

М-Песа

Преселувајќи се во Африка, играчите на мобилните казино можат да го користат М-Песа за депонирање и повлекување во мобилните казина и спортските книги. Овој начин на плаќање беше лансиран во 2007 година од Сафариком, телекомуникациска компанија под чадорот на Водафон. Играчите можат да користат M-Pesa во повеќе од 10 земји, вклучувајќи ги Кенија, Јужна Африка, Гана, Танзанија и многу повеќе. 

Тоа, рече, поставувањето сметка на М-Песа е брзо. На играчите им треба само регистриран Safaricom SIM број за да вршат трансакции преку апликацијата M-Pesa. На пример, мобилното казино ќе обезбеди дополнителен број што играчите ќе го користат за депонирање средства на нивната сметка во казино. Што се однесува до повлекувањата, изберете M-Pesa како казино, внесете го телефонскиот број и побарајте исплата. И депозитите и повлекувањата се моментални. 

Но, од друга страна, овој начин на плаќање е недостапен во повеќето мобилни казина. Исто така, казината што поддржуваат трансакции на М-Песа може да имаат максимално ограничување на износот што можете да го извршите. Но, ако живеете во земјите споменати погоре, ова е една од најбезбедните и најбрзите начини на плаќање казино

Добрите страни:

 • Инстант депозити и повлекувања.
 • Депозитите се квалификуваат за бонусот за добредојде во некои казина.
 • Фонд на М-Песа преку банкарски сметки.
 • Безбедни и удобни апликации за iPhone и Android. 

Конс:

 • Ограничено на африкански играчи.
 • Само една операторска мрежа. 
 • Ниски максимални ограничувања за депозит и повлекување. 

Завршни забелешки

Ова се најкористените сметки за плаќање преку телефон што ги нуди најдобрите мобилни казина. Многу европски мобилни казина нема да пропуштат шанса да понудат брзи плаќања преку Payforit и Zimpler. Од друга страна, играч во САД може да игра сега, а подоцна да плати преку Боку. И да, користете Apple Pay за да направите инстант депозити во казино насекаде.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести