Најдобри идеи за божиќни подароци за 2021 година за коцкари

Вести

2021-12-23

Eddy Cheung

Повторно е тоа време од годината! Божиќ е меѓу најочекуваните празнични сезони во текот на целата година. Ова е совршена можност да поминете време со вашите најблиски и да им покажете колку ги цените нивните хоби, вклучително и коцкањето. 

Најдобри идеи за божиќни подароци за 2021 година за коцкари

Поради оваа причина, можеби сте во потрага по некои идеи за божиќни подароци за коцкари. И токму за тоа е оваа страница.

iPhone 13

Дали сте уморни од вашиот отсутен партнер кој поминува премногу време во казиното? Набавете им сосема нов iPhone 13. Но, под еден услов, тие почнуваат да играат во најдобрите мобилни казина и поминуваат повеќе време дома. 

Во споредба со претходните iPhone-и, овој телефон има поголема батерија, побрзи стапки на освежување, повеќе простор и семоќен AI Bionic процесор. Додадете ја 5G конекцијата и ова е еден од најдобрите Божиќни подароци. Запомнете, не мора да биде iPhone.

Карти за играње

Ако го следите Mobile CasinoRank во текот на целата година, тогаш веќе мора да ги знаете придобивките од играњето игри со карти. За разлика од игрите како бакара, рулет и слот машини, игрите со карти како блек џек и покер бараат победнички вештини. Затоа е од витално значење да стекнете практично искуство играјќи дома со вашата сакана. За среќа, тоа е еден од најприфатливите Божиќни подароци за покер коцкарите. Но, влијанието ќе биде масовно.

Среќен 777 капа

Друг начин да се цени љубителот на коцкање е со покривање на неговиот ќелав со среќна капа од 777. Можете лесно да дизајнирате од обична бејзбол капа или капа за следење. Уште подобро, можете да нарачате онлајн за помалку од 20 долари. Како и да е, вашиот вљубеник во автоматот ќе го заниша ова капаче, надевајќи се дека ќе има среќа кога ќе ги вртат ролните.

Користена слот машина

Ова е вреден предмет што секогаш ќе му го подарувате на некој што високо го цените. Една единица ќе ве чини околу 100 долари (минус превозот), што е погодно за џеб. 

Ова е со оглед на тоа дека половната автомат ќе ги намали тие викенд излети со тоа што ќе го донесе Вегас дома. Сепак, погрижете се да имате малку убав простор за машината во куќата.

Билет за казино

Ова е врвниот божиќен подарок за сите коцкари. Иако може да биде тешко да се планира, патувањето во казино или во некој од градовите за коцкање е сигурно задоволство, дури и за оние кои не се коцкари. Затоа изненадете ги со билет за Лас Вегас, Макао во Кина или Монако во Франција. И погоди што? Нема да трае вечно!

Облеки за коцкање

Ако не можат да одолеат на нагонот да го посетуваат казиното секој втор викенд, поддржете ги со додатоци за коцкање. За разлика од патувањето во казино, ова е прилично прифатливо. 

На пример, можете да им набавите унисекс блек џек или маска на коцки за да ги заштитите додека се забавуваат. Алтернативно, би можеле да се пофалат преголеми вратоврски на коцки или машна за казино. Што не треба да се сака кај совршените казино регалии?

Книги за коцкање

Секогаш можете да ја упатите вашата сакана на оваа страница за детални совети за коцкање. Но, сепак, можете да им подарите книга за коцкање напишана од Боб Дансер, Едвард Торп и Ричард Армстронг. Добрата работа кај книгите за коцкање е што тие даваат совети базирани на искуства од реалниот живот. Покрај тоа, негувањето култура на читање во вашиот дом сепак не е лоша работа.

Заклучок

Немојте да бидете изоставени; добијте еден од овие подароци за коцкање за вашиот коцкарски роднина или пријател. Но, пред да одите на шопинг, запомнете дека вкусовите на коцкарите се разликуваат. На пример, добивањето подарок за слот машина за страствен играч со картички ќе биде лоша идеја. Сепак, универзалниот подарок за коцкање несомнено ќе импресионира.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести