Најдобрите паметни телефони за играње онлајн казино и игри со дилери во живо

Вести

2019-09-10

Со ширењето на интернетот и евтините паметни телефони, коцкањето преку Интернет оди на големо. Сè повеќе коцкари се одлучуваат да играат онлајн, поради практичноста, обемните опции за игри и конкурентните облози. Но, за најдобро беспрекорно искуство со коцкање преку Интернет, потребен ви е вистинскиот телефон.

Најдобрите паметни телефони за играње онлајн казино и игри со дилери во живо

При изборот на најдобриот паметен телефон за игри, првата пречка ќе биде одлучувањето помеѓу платформите Android и iOS. Фановите на Apple ќе мора да одат со iOS, кој е поддржан и на мобилни и на iPad. Сите други паметни телефони и таблети се базирани на Android и нудат подобра вредност за парите кога се споредуваат цената и перформансите.

Најдобрите Андроид паметни телефони за онлајн коцкање

Иако е скап, ROG Phone 2 е најдобриот паметен телефон со Android за онлајн коцкари. Може да се пофали со голем дисплеј од 6,59 инчи со стапка на освежување од 120 Hz. Под хаубата, тој го спакува најновиот чипсет Snapdragon 855+, кој ги вклучува окта-јадрените процесори и Adreno 640GPU. RAM меморијата е 12 GB, додека складирањето е 128 GB.

Друга одлична работа е Razer Phone 2, кој исто така доаѓа со голем дисплеј и стапка на освежување од 120 Hz. Тој е заснован на чипсетот Snapdragon 845 и се напојува со octa-core процесор и Adreno 630 GPU. RAM меморијата е 8 GB, додека просторот за складирање е 64 GB. За коцкарите кои бараат нешто поевтино, ова е одличен избор.

Најдобрите iOS паметни телефони за онлајн коцкање

Најдобар избор овде е новиот iPhone XR, модел добро опремен во однос на дисплејот и перформансите. Има 6,1-инчен IPS LCD. Процесорот Hexacore A12 Bionic го напојува, заедно со Apple GPU графика со 4 јадра, поддржана со 3GB RAM. Опциите за складирање се 64 GB, 128 GB и 256 GB.

XR е најновиот од Apple, што значи дека неговата цена е многу висока. Добра алтернатива е Apple iPad (2018) кој може да се пофали со голем дисплеј, моќни перформанси и е многу поевтин од iPhone XR. Иако iPad можеби не е толку лесен за носење како iPhone, тој ги оживува игрите со дилер во живо.

Резиме

При изборот на мобилен телефон за онлајн коцкање, треба да се земат предвид неколку фактори. Прво е дисплејот; значителен јасен панел е, се разбира, најдобар. Ергономијата е исто така суштинска за удобно држење. Процесорот, графичкиот процесор, RAM меморијата и складирањето се исто така релевантни, заедно со капацитетот на батеријата.

Имате луѓе, најдобрите паметни телефони со Android и iOS за онлајн коцкање. Додека просечните паметни телефони може да поддржуваат онлајн казино игри, потребен ви е моќен уред за најдобро искуство со казино во живо. Најдобриот удар за пари е паметен телефон со Android; поголема моќност, по прифатлива цена.

Најдобри паметни телефони за онлајн казино и игри во казино во живо

Во оваа статија, пронајдете ги сите најдобри мобилни телефони со Android и iOS за онлајн коцкање, вклучувајќи ги онлајн казиното и игрите со дилери во живо.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести