Најдобрите мобилни телефони за игри

Вести

2019-09-10

Ако сакате да играте игри во движење, тогаш ќе сакате да имате мобилен телефон кој поддржува функции за играње. Понатаму, ако го трошите поголемиот дел од времето за играње на вашиот мобилен телефон, тогаш ќе го сакате најдобриот телефон за играње.

Најдобрите мобилни телефони за игри

Мобилните телефони станаа преносливи компјутери на дланка, а пазарот на мобилни телефони е преплавен со опции за гејмерите. Овде ги разложуваме нашите најдобри 3 мобилни телефони за игри, врз основа на цената, леснотијата на користење и перформансите, вклучувајќи ја големината на процесорот и резолуцијата на екранот, од витално значење за игрите.

Apple XS iPhone Max

Apple Max е поголемата верзија на iPhone XS, со големиот екран од 6,5 инчи и резолуција од 2.688 x 1.242 пиксели што го прави совршен мобилен за игри. Производите на Apple лесно се добиваат, а Apple iStore има некои од најширокиот избор на апликации за игри.

Достапен со различни опции за складирање и 4 GBS RAM, но вистинскиот бонус е A12 bionic CPU процесорот, кој е најмоќниот процесор во паметен телефон. Оваа технологија сепак има своја цена, бидејќи Apple XS iPhone Max е еден од најскапите мобилни телефони на пазарот.

Samsung Galaxy S10 Plus

Ривалството меѓу Samsung и Apple продолжува, а S10 Plus на Samsung е достоен конкурент на Apple. Екранот е само 0,1 инчи помал од Apple, но батеријата е малку поголема од Apple. S10 Plus има Quad HD+ резолуција од 1440 x 3040 пиксели и заоблен AMOLED дисплеј.

Samsung е 33 грама полесен од iPhone, и покрај поголемата RAM од 8GBS и складирањето од 128GB. Во однос на цените, цената на Galaxy S10 Plus е на исто ниво со iPhone, и соодветно на тоа, веројатно е дека личните преференци на брендот ќе бидат одлучувачки фактор за повеќето гејмери.

Huawei P30 Pro

За оние кои немаат сојуз со Apple или Samsung, Huawei P30 Pro е почесно споменување. Со големина на екран од 6,47 инчи, 8 GM RAM, тежина од 192 грама и малку поголема батерија од Apple и Samsung, Huawei е дефинитивен кандидат како врвен мобилен телефон за игри.

Huawei работи со Android, па претходните сопственици на iPhone може да се двоумат дали да се обидат на Huawei. P30 Pro има камера со четири леќи, што може да биде дополнителна карактеристика во споредба со другите опции на оваа листа. Во однос на цените, P30 Pro е сличен на Apple и Samsung, но сепак резолуцијата не е толку моќна.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести