Најдобрите мобилни телефони за игри во 2022 година: предвидување

Вести

2021-11-07

Benard Maumo

Во нестабилната онлајн индустрија за коцкање, лукавата стратегија и малку среќа може да бидат разликата помеѓу победата и загубата. Сепак, вооружувањето со најдобриот мобилен телефон за игри може да ги наведне шансите во ваша корист. Значи, кој паметен телефон треба да го користите обложувајте се во најдобрите мобилни казина преку Интернет? Оваа статија фрла поглед!

Најдобрите мобилни телефони за игри во 2022 година: предвидување

iPhone 12 Pro Max

Спецификации:

 • Големина на екранот: 6,7 инчи
 • Резолуција на екранот: 2532 x 1170
 • Процесор: A14 Bionic чип
 • Складирање: 512 GB / 256 GB / 128 GB
 • RAM меморија: 6 GB

iPhone 12 Pro Max е најдобриот паметен телефон за игри на iPhone што треба да се земе предвид. Може да се пофали со прекрасен 6,7-инчен екран со резолуција од 2778 x 1284. За да го подигнете вашето општо искуство во казиното на следното ниво, iPhone 12 Pro Max содржи семоќен A14 Bionic процесор под хаубата. Заедно со iOS 14, вашите сесии за игри ќе бидат мазни како што доаѓаат. За жал, можеби е неопходна банка за напојување за да се направи резервна копија на батеријата од 3,687 mAh.

Asus ROG Phone 5

Спецификации:

 • Големина на екранот: 6,78 инчи
 • Резолуција на екранот: 2448 x 1080
 • Процесор: Snapdragon 888
 • Складирање: 256 GB / 128 GB
 • RAM меморија: 8GB/12GB/16GB

Asus ROG Phone 5 е едноставно еден од најдобрите Android гејмерски телефони, точка! Телефонот нуди извонредни перформанси за играње, благодарение на 6,78-инчниот дисплеј поддржан со резолуција од 2448 x 1080. Сè уште не сте импресионирани, а? Asus ROG Phone 5 доаѓа со премиум чипсет Snapdragon 888 кој работи со капацитет од 16GB/12GB/8GB RAM. И да, капацитетот на батеријата од 6.000 mAh гарантира дека никогаш нема да ви недостасува доволно сок од батерија за играње.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Спецификации:

 • Големина на екран: 6,8 инчи
 • Резолуција на екранот: 3200 x 1440
 • Процесор: Snapdragon 888/Exynos 2100
 • Складирање: 512 GB / 256 GB / 128 GB
 • RAM меморија: 16GB/12GB

Ако барате паметен телефон со повеќе намени, еве го. Иако цената е малку висока, ќе добиете се што ви треба од премиум паметен телефон. Системите на задни камери од 108 MP и предни 40 MP се врвни, а резолуцијата на екранот од 3200 x 1440 е одлична. Исто така, Galaxy S21 Ultra нуди батерија од 5.000 mAh, повеќе од доволно за да се забавувате во најдобрите онлајн казина 2021 година.

OnePlus 9 Pro

Спецификации:

 • Големина на екранот: 6,7 инчи
 • Резолуција на екранот: 3168 x 1440
 • Процесор: Snapdragon 888
 • Складирање: 256 GB/128 GB (Може да се прошири)
 • RAM меморија: 12GB/8GB

OnePlus 9 Pro е прекрасна алтернатива на Galaxy S21 Ultra. Нуди светла и шарена плоча од 6,1 инчи што поддржува огромна стапка на освежување од 120 Hz. За возврат, ќе добиете извонредно мазно искуство за играње на игри со минато темпо како Fortnite. Дополнително, овој телефон испорачува силни перформанси за играње, благодарение на чипсетот Snapdragon 888 на 8GB/12GB RAM. Понатаму, батеријата од 4500 mAh која нуди речиси 11 часа непрекинато играње го поттикнува телефонот.

Lenovo Legion Phone Duel 2

Спецификации:

 • Големина на екранот: 6,92 инчи
 • Резолуција на екранот: 2460 x 1080
 • Процесор: Snapdragon 888 5G
 • Складирање: 512 GB / 256 GB
 • RAM меморија: 16MP/12GB

И на крај, можете да го добиете овој телефон за игри на Lenovo и да уживате во многу процесорска моќ. Телефонот доаѓа со огромен капацитет од 5.500 mAh со поддршка за брзо полнење од 90 W. За да се поддржи ова, Legion Phone Duel 2 работи на моќен чипсет Snapdragon 888, кој е стандарден за гејмерски телефон со оваа големина. И, се разбира, панелот со екран од 6,92 инчи сличен на таблетот е доволно голем за да ве држи ангажирани цел ден.

Завршни зборови

Ова се некои од најдобрите телефони за игри во 2021 година. Можете исто така да ги проверите имињата со врвни перформанси како Nubia Red Magic 5G, Black Shark 3, iPhone 12 Pro и Razer Phone 2. Накратко, вашиот избор за најдобар паметен телефон за игри е широк .

При изборот на паметен телефон за игри, проверете дали цената е прифатлива за џебот. На крајот на краиштата, повеќето буџетски паметни телефони ќе ја завршат работата прилично брзо. После тоа, продолжете со проверка на големината на батеријата, процесорската моќност и големината на RAM меморијата. Генерално, тоа е возбудлив свет полн со избори.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести