Наоѓање на најдобрите онлајн казино промоции

Вести

2019-08-15

„Брзото пребарување за онлајн казина открива преголема количина на навидум огромни понуди за бонуси. Новиот играч може да добие бесплатни пари, бесплатни вртења, бонуси за депозит, па дури и готовина од казиното. Казината доделуваат бонуси само на депозити со вистински пари, но ако играчот само сака да игра за забава, многу казина нудат бесплатна игра. Важно е да се разберат видовите на бонуси и промоции што се достапни. Можеби уште поважно, играчот треба да ги разбере барањата за обложување што мора да ги исполни пред да се повлече од казиното.

Наоѓање на најдобрите онлајн казино промоции

Барања за обложување

Најдобрите онлајн казино промоции нудат едноставни услови за откуп со малку или без барања за играње или обложување. Условот за обложување значи дека играчот мора да го обложи депозитот и/или бонусот целосно или повеќекратно пред да се квалификува за готовина. Исто така наречено и како барања за играње преку, казиното може исто така да бара играчот да мора да игра преку сите добивки од бонусниот депозит одреден број пати пред да се квалификува за готовина. На пример, ако изјавата за условите бара 25 пати играње, тоа значи дека играчот мора да се обложи преку депозит плус бонус во игра со вистински пари пред да се квалификува за уплата. Обрнете внимателно на барањата за обложување бидејќи тие можат да направат инаку добра зделка страшна.

Бонуси за Happy Hour

Слично на среќниот час во омилениот бар или ресторан, онлајн казиното обезбедува одлични зделки во овој краток временски период. Наместо еден час, среќниот час на онлајн казиното обично трае помеѓу два и четири часа, еднаш неделно. Бонусот доделен за време на среќниот час варира во зависност од казиното. Вообичаените награди вклучуваат бесплатни вртења, бонуси за депозит или враќање на готовина за загуби. Кога бонусот е враќање на готовина на загуби, казиното вообичаено го доделува бонусот следниот ден, на барање на корисникот. Поретка награда е бонусот без депозит. Обезбедува бесплатна игра преку пари или бесплатни вртења за кои не се потребни соодветни средства. Казината ги користат најстрогите барања за обложување за овие награди. Обрнете големо внимание на временската зона што се користи за среќен час. Играчот може да мисли дека се квалификувал за среќен час, но пристигнал во тоа време во својата временска зона, а не во онаа што ја користи казиното. Казината ги обезбедуваат конкретните временски податоци во условите и условите на понудата.

Казино Кеш назад

Сфатете го ова како попуст за загубите на играчот. Онлајн казина кои нудат промоции за враќање на готовина обично го прават тоа на неделна или месечна основа. Фреквенцијата варира во зависност од казиното. Процентот на исплатен готовина исто така варира. Тоа се однесува само на загуби. Термините и условите исто така варираат во голема мера. Некои казина нудат само враќање во готовина на играчи кои претрпеле вкупни загуби за време на периодот на обложување.

Бесплатни вртења

Онлајн казина често доделуваат бесплатни вртења на нивните автомати како дел од бонусот за пријавување или добредојде. Бројот на доделени вртења зависи од износот на депозитот. Играчот обично добива од 10 до 50 бесплатни вртења. Како и со другите бонуси, важат барањата за обложување. Бесплатните вртења често носат некои од најстрогите барања за обложување.

Бесплатните вртења му овозможуваат на новиот играч да се запознае со слотови за казино без да потроши многу пари. Тие можат да доведат до развој на банкарска листа. Тие мора да се користат на машини за вистински пари.

ВИП програми

Придружете се на ВИП програмата на казиното за да го зголемите бројот на достапни бонуси. Членовите на ВИП заработуваат бесплатни поени на секој облог што играчот може да го размени за награди или готовина. Другата одлична причина да се приклучите на ВИП програмата е што нејзините членови добиваат дополнителни бонуси. Членовите може да добијат поголем процент на враќање на готовина, пократки временски ограничувања за повлекување, дополнителни неделни или месечни бесплатни вртења и/или дополнителни денови за бонус за депозит. ВИП програмите се бесплатни за приклучување, но неколку казина ги канат членовите на ВИП програмата. Сепак, повеќето онлајн казина го отвораат за сите играчи. Месечниот бонус за повторно вчитување и висок бонус се исто така вообичаени понуди на ВИП програмите.

Најдобри бонуси за казино

Немојте да се залажувате со импресивни бонус проценти. Бонус од 500 проценти не значи ништо ако барањата за обложување се толку смешни што повлекувањето станува речиси невозможно. На пример, Box 24 Casino рекламира бонус од 500 проценти. Сепак, прочитајте ги барањата за бонус. Играчот мора да се обложи најмалку 25 пати повеќе од депозитот и износот на бонусот. Во однос на бесплатните пари од бонус, играчот мора да го обложи целиот износ на бонус 99 пати пред да побара повлекување. Дури и бонусот за пријавување бара облог од 75 пати, а казиното има максимален лимит за повлекување од $100 за добивки од бонус за регистрација.

Иако казината со пониски барања за обложување нудат и пониски бонуси, играчот всушност има пристоен удар за повлекување. На пример, казиното Мистер Грин, со седиште во Малта, нуди бонус за добредојде до 100 фунти на првиот депозит со минимален депозит од 20 фунти. Играчот добива и 100 бесплатни вртења за „Starburst“ и 5 вртења за 20 дена на различни игри откако ќе се обложи минималниот депозит. Играчот мора да ги обложи сите добивки од бонуси 35 пати пред да побара повлекување.

Додека повеќето казина нудат бонуси кои изгледаат добро на графика, ситниот печат го менува квалитетот на зделката. Бесплатните пари не се бесплатни ако не можат да се повлечат. Добри зделки постојат. Потребно е само малку читање за да ги најдете. Општо земено, колку е поголем бонусот, толку поекстремни се барањата за обложување. Казината навистина не сакаат само да даваат пари“

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести