Вести

September 15, 2020

Мобилно онлајн казино: апликации или верзии на прелистувач?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Како што се развива технологијата, брзите интернет конекции и мобилните уреди со високи перформанси стануваат широко распространети. Овој тренд се рефлектира и во онлајн коцкањето. Всушност, се поголем број играчи избраа да одат на мобилни телефони. Бројките од индустријата покажуваат дека речиси половина од онлајн коцкарите играат на своите мобилни уреди.

Мобилно онлајн казино: апликации или верзии на прелистувач?

Ова се случува поради неколку причини. Во многу домаќинства, телефоните и таблетите сега ги заменија десктоп компјутерите. Мобилните гарантираат поголема приватност бидејќи припаѓаат на еден корисник. Понатаму, тука е и предноста да се биде во можност да се игра насекаде.

Ајде да погледнеме некои од карактеристиките и разликите помеѓу апликациите за казино и мобилните верзии.

слотови за апликации и слотови за мобилни прелистувачи

Кога станува збор за слотови, нема значителна разлика во однос на квалитетот, бидејќи резултатите од играњето одличен слот ќе бидат исти, и на апликација или на верзија на прелистувач за мобилни телефони. Она што навистина се менува е корисничкото искуство, па изборот зависи од преференциите на играчот.

Очигледно, проблемот со кој треба да се решат мобилните апликации е оптимизацијата на помалите екрани: има многу ставки што треба да се „стискаат“ на ограничен простор. Всушност, слот-апликациите обично се развиваат со поголема резолуција од верзиите на прелистувачот, а исто така постои и опција за заклучување на екранот во режим на портрет. Овие два фактори значително ја подобруваат употребливоста.

Апликации за игри на маса и мобилни верзии на прелистувач

Несомнено, нема разлика во тоа како може да се игра рулет игра на мобилен прелистувач или верзија на апликација. Значи, се зависи од преференциите на играчот. Она што може да ја направи разликата се технолошките подобрувања, кои, генерално, се чини дека се повеќе ориентирани кон мобилните телефони.

Игрите во живо додадоа уште поголема забава во онлајн казиното за мобилни телефони, со помош на режими на динамичка визуелизација на 3D, снимање со повеќе камери и слики со кинематографски квалитет 4K.

И, ако играчот носи добри слушалки, музиката и звучните ефекти на казиното навистина ќе му помогнат да се нурне во возбудлива, извонредна игра.

Андроид или iOS?

До пред неколку години, имаше повеќе опции за мобилни казино апликации за корисници на iOS. И покрај ова, празнината се пополнува навистина брзо, особено сега кога повеќето мобилни апликации за казино се достапни за Android и се преземаат на Google Store. Затоа, природата на оперативниот систем повеќе не е проблем.

Многу индустриски лидери инвестираа во создавање верзии на апликации (Android и iOS) на нивните популарни слотови и игри. Тоа е затоа што коцкарите сакаат да преземат домашна апликација за казино од нивното омилено казино. Од друга страна, статистиката покажува дека повеќе обични играчи - или луѓе кои сакаат да ги менуваат платформите за казино - имаат тенденција да претпочитаат верзии на прелистувач.

Мобилно онлајн казино: Казино апликации против. Верзии на прелистувач

Сè за домашните казино апликации и верзии на мобилни прелистувачи. Дали има некаква разлика во нивните карактеристики и која треба да ја избере играчот?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести