Вести

September 10, 2019

Мобилни слотови игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Во минатото, играчите на слотови беа ограничени на казина со тули и малтер. Се појавија онлајн игри, за кои беше потребен пристап до компјутер што беше поврзан на интернет. Онлајн игрите го редефинираа начинот на кој луѓето играат онлајн игри. Повеќето играчи на слотови обожаваат да ставаат облози на интернет, заради практичноста и флексибилноста што им ги носи на нивните гејмерски подвизи.

Мобилни слотови игри

Технолошкиот напредок ги инспирираше развивачите на казино игри да им понудат на играчите мноштво онлајн игри. Мобилните игри, на пример, им овозможија на обложувачите да уживаат во нивните омилени слотови игри додека се во движење. Еве преглед на игри со слотови базирани на оперативниот систем или мобилниот уред на кој може да се играат.

Слот игри за Android

Слотови за Android може да се репродуцираат на уреди базирани на Android OS, кои ги поседуваат повеќето луѓе. Така, од играчите се бара да лоцираат мобилна апликација за преземање на нивното претпочитано казино и да пристапат до колекцијата на слотови игри. Убавината на слотови игрите е во тоа што играчите можат да пристапат и до бесплатни и до игри со вистински пари.

Вреди да се напомене дека преземањето апликација за казино на Google Play Store не е единствената опција што ја имаат играчите. Има многу други избори што треба да се земат предвид во однос на уживањето во нивната омилена игра. Далеку од вистината, на корисниците на Андроид им е обезбеден список на посветени апликации за слотови.

Слотови за iPhone

Слотови за iPhone се несомнено популарни во круговите за игри на казино за мобилни телефони. Со разновидноста на игри и карактеристики, опциите може да бидат огромни за просечен играч на слотови. Со огромно количество информации, низата игри со слотови на iPhone App Store е тука за преземање.

Повеќето корисници на iPhone се опслужени со многу од најдобрите опции што се однесува до играњето слотови игри. Некои од игрите, како што се Mega Moolah и Lion's Pride ги имаат најдобрите прогресивни џекпот. Други опции како што се Xtreme, Tycoon и Slots of Gold се разумно популарни меѓу корисниците на iPhone.

HTML 5 мобилни слотови

Како што стои, речиси сите играчи на казино поседуваат мобилен уред. Слотовите игри кои се играат на прелистувачот на мобилниот телефон се познати како HTML 5 игри. Овие игри се производ на релативно нова технологија, HTML 5, која брзо ја заменува флеш технологијата во развојот на мобилни казино игри.

HTML 5 слотови игри може да се репродуцираат на прелистувачот на паметен телефон без преземање или инсталирање на која било апликација за слотови. Од играчите прво се очекува да ги пополнат своите детали за најавување во бараните полиња, да изберат игра и потоа да почнат да играат. Со HTML 5 игрите, играчите повеќе не треба да се грижат за компатибилноста на играта со оперативниот систем на нивниот паметен телефон.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести