Мобилни наспроти десктоп казина

Вести

2020-11-16

Далечинското коцкање им го олесни животот на повеќето играчи. Онлајн казина им овозможуваат на милиони играчи да ставаат облози директно на удобноста на нивните десктоп компјутери или мобилни телефони. Но, има мал проблем. Повеќето играчи се заглавени во изборот помеѓу десктоп и мобилни апликации за коцкање? Значи, како се споредуваат овие две платформи за игри? Прочитајте за да дознаете!

Мобилни наспроти десктоп казина

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: погодност

И десктоп и мобилни казина им овозможи на играчите да се коцкаат од далечина. Но, во споредба со десктоп игрите, гејмерите на паметни телефони можат да ги играат своите омилени казино игри речиси насекаде. Без разлика дали сакате да играте дома, во теретана, па дури и во банкарски ред, мобилните казина се најдобри за вас. Исто така, мобилните казина нудат неспоредлива дискреција, благодарение на големината на малиот екран. Ова ви овозможува да играте во толпа без да бидете забележани.

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: брзина на Интернет

Иако овде нема јасен победник, очигледно е дека десктоп компјутерите нудат брза игра од казината за паметни телефони. Компјутер поврзан на сигурен Wi-Fi треба да понуди супер-брзо и стабилно искуство со играње. Сепак, 4G интернетот не е никаков, ниту затоа што лесно може да одговара на Wi-Fi мрежите во повеќето аспекти. Исто така, не треба да ги плаќате тие високи такси за да инсталирате 4G интернет на мобилен телефон. И да, новата 5G мрежа сигурно ќе го направи мобилното играње уште побрзо.

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: разновидност на игри

Ова е уште една контроверзна точка. Заинтересираните онлајн казино играчи ќе се согласат дека десктоп казината нудат малку повеќе разновидност на игри. Тоа е затоа што повеќето десктоп компјутери нудат подобри резолуции на екранот, процесори и графички картички од мобилните телефони. Но, ако можете да си дозволите мобилен телефон од висока класа, треба да пристапите до сите наслови за игри на десктоп казино. Исто така, вашиот уред треба да биде стар неколку години или дури месеци за да пристапи до насловите на работната површина. Значи, најмногу се работи за вашите претпочитани уреди.

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: Опции за банкарство

Најдобрите мобилни казина во играта можат да одговараат на нивните десктоп колеги во однос на банкарските опции. И двајцата играчи можат да пристапат до кредитни и дебитни картички, е-паричници, припејд картички и, ако е можно, криптовалути како Биткоин и Лајткоин. Мобилните казина дури и го подигнуваат степенот со пригодната СМС наплата. Овој метод им овозможува на мобилните коцкари да ја поврзат нивната телефонска сметка со нивните казино сметки и да вршат плаќања во движење. Значи, мобилните казина ја имаат предноста овде.

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: траење на батеријата

Помеѓу батеријата на вашиот паметен телефон и батеријата на лаптопот, која може да трае подолго? Твојата претпоставка е добра како мојата! Очигледно, компјутерите уживаат постојан проток на енергија, но само кога се поврзани со извор на енергија. Слично е и за паметните телефони и таблетите.

Но, при самостојни перформанси на батеријата, мобилните телефони треба да траат подолго. Тековните мобилни телефони можат да поддржуваат цел ден активности за игри и прелистување. Не заборавајте дека можете да купите и напојување и дополнителна батерија за да продолжите да играте цел ден. Плус, има многу други трикови за тоа како да го подобрите траењето на батеријата додека играте на мобилен.

Десктоп наспроти мобилни апликации за коцкање: Големина на екранот

Оваа точка не бара многу вовед. Играњето на десктоп казино ви дава подобар и поширок поглед на она што се случува. Така, големината на екранот навистина може да ја насочи користа кон десктоп казина ако сакате искуство во казино во живо. Сепак, таблетите подеднакво нудат големи димензии на екранот, иако не толку големи како десктоп компјутерите. Значи, ако големината на екранот е вашата точка на запирање, препорачувам да земете таблет.

Во крајна линија

Според извештајот на UKGC од 2019 година, до 50% од сите онлајн коцкари користат мобилни телефони и таблети за обложување. Ова само го поддржува наративот дека мобилните апликации за коцкање го преземаат. Повеќето од нив можете да ги преземете од Play Store, App Store или официјалната веб-страница. Затоа, придружете се на забавата и забавувајте се!

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести