Вести

November 8, 2019

Мобилни казино игри што треба да ги проба секој сопственик на паметен телефон

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Мобилните игри се огромна индустрија, гледајќи ја разновидноста и квалитетот на мобилните игри. Еве некои од најдобрите игри за мобилни корисници.

Мобилни казино игри што треба да ги проба секој сопственик на паметен телефон

Најпопуларните мобилни игри

Популарноста на мобилните игри е на највисоко ниво на сите времиња. Луѓето од сите возрасни групи трошат пристоен дел од своето време играјќи мобилни игри дневно. Зголемената популарност може да се припише на зголемениот број корисници на паметни телефони и напредокот во технологијата за мобилни игри.

Постојат бројни мобилни игри достапни на различни мобилни платформи. Тие вклучуваат стратегија, казино, борби, спорт и игри со загатки, меѓу многу други. Некои од игрите се многу попопуларни поради причини како што се подобра графика и распоред. Некои од најпопуларните мобилни игри се нагласени подолу.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga е една од најсимнуваните мобилни игри од корисниците на Android и iOS. Првата верзија на Candy Crush беше објавена во 2012 година и оттогаш остана популарна. Тоа е бесплатна игра, но со неколку купувања во апликација за отклучување на премиум функции.

Концептот на играта е прилично едноставен. Потребно е играчот да поклопи три или повеќе парчиња бонбони кои се со иста боја. Усогласените бонбони се елиминираат и се заменуваат со други. Секое ниво на играта има различни цели, што ја прави доста возбудлива и малку зависност.

Сурфери во метрото

Subway Surfers е тип на бескрајна игра со тркачи, која е развиена од приватни компании наречени SYBO Games и Kiloo. Играта е достапна на iOS, Android и Windows. За прв пат беше објавен во 2012 година, но имаше бројни ажурирања со текот на времето, со цел да се осигура дека ќе ја задржи својата популарност меѓу мобилните корисници.

Играта е на четвртото место на листата на најсимнувани игри на сите времиња. И корисничкиот интерфејс и играта на Subway Surfers се фантастични. Во играта, играчот може да контролира графити уметник кој трча низ железничките пруги и да собира монети и други предмети додека избегнува судири.

Повик на должност

Мобилната верзија на Call of Duty е игра со шутер од прво лице, која се наоѓа само на платформите Android и iOS. Објавен е на 1 октомври 2019 година и веќе е меѓу најпопуларните игри. Имаше повеќе од 35 милиони преземања за помалку од три дена по објавувањето.

Call of Duty веќе беше популарна игра на Xbox и PlayStation, па веројатно затоа мобилната верзија стана многу популарна уште од моментот на лансирање. Играта е позната по мисии исполнети со акција кои бараат и вештина и стратегија. Исто така, има некои купувања во апликација кои им овозможуваат на играчите пристап до премиум функции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести