Вести

July 12, 2021

Мобилни казино игри што не замислувавте дека ќе функционираат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Кога во 1973 година беше измислен првиот мобилен телефон, идејата беше да се олесни глобалната комуникација. Но, иако тоа е постигнато 100%, никој никогаш не замислуваше дека најдобрите мобилни казина ќе им дадат на традиционалните казина трка за своите пари. Тоа е затоа што онлајн коцкањето континуирано иновира за да ја достигне брзата мобилна технологија.

Мобилни казино игри што не замислувавте дека ќе функционираат

Тоа настрана, можете ли да го замислите бројот на мобилни казино игри играше пред пет или десет години? Оваа статија дискутира за некои нови влезови во огромниот свет на коцкање со мобилни телефони.

Казино игри во живо

Доцните 90-ти и 2000-тите години онлајн казина никнуваат насекаде како печурки. Овие казина дебитираа за да ги спасат играчите од маките на патувањето во копнено казино за некоја акција. Тие им нудат на играчите речиси сите жанрови на игри, вклучувајќи видео слотови, блек џек, рулет, бакара и така натаму.

Но, дури и пред да започне забавата, казина во живо веќе се излезени за да го направат целото искуство со играњето уште подобро. Повеќето мобилни казина пренесуваат игри во живо од копнени студија во реално време. Во дилерите во живо, играчите се среќаваат со пријателски и професионални крупиери кои им ги делат картите и ги водат играчите низ правилата на играта. Значи, нема потреба да одите во копнено казино.

VR игри

Виртуелната реалност (VR) го прави искуството со онлајн игри позабавно и попотопливо. Но, иако добивањето опрема за VR со врвен квалитет може да биде скапо, има многу достапни VR опрема за мобилни игри. Оваа технологија им овозможува на гејмерите да се телепортираат во виртуелни светови и да добијат реално искуство.

Добар пример е неодамнешното повторно лансирање на Evolution, Gonzo's Quest Treasure Hunt. Оваа игра е обновена верзија на NetEnt's Gonzo's Quest од 2013 година. Но, овој пат, играчите можат да користат VR слушалки за да ја придружуваат најпознатата „авантура“ во светот во потрагата по собирање на камења за множење. Во играта, играчите можат да освојат до 20.000 пати од почетниот влог.

Игри со криптовалути

Дигиталните монети како Биткоин, Етереум и Догекоин нагло се зголемуваат во популарност и покрај неколкуте неволји. Во моментов, повеќето мобилни казина прифаќаат плаќања со криптовалути, кои се безбедни и скоро инстант. Исто така, поради блокчејн технологијата, играњето игри со криптовалути ве уверува во анонимност од властите со очи на јастреб.

Сепак, играчите на криптовалути можат да уживаат во сорти на игри како што се видео слотови, блек џек и коцки. Дополнително, можете да користите криптовалути за да играте повеќе уникатни опции како спортско обложување и виртуелни тркачки игри. И, се разбира, повеќето соби за дилери во живо прифаќаат и плаќања со криптовалути.

Прогресивни игри со џекпот

Пред само неколку години, неколку играчи на онлајн казино можеа да замислат да добијат џекпот што ќе го промени животот со допир на екранот на нивните мобилни телефони. Но, сега, на играчите на iOS, Android, Windows, па дури и на Blackberry не им недостасуваат прогресивни џекпот за барање.

Вообичаено, мобилните прогресивни џекпот се врзани за слот машините, главно за Mega Moolah на Microgaming. Овој прогресивен лонец досега има исплатено милиони долари. Можете исто така да играте популарни наслови Devine Fortunes, Major Millions, Joker Millions и многу други наслови на џекпот.

Видео покер

Покер е една од најдобро платените онлајн казино игри што можете да ги играте. Обично, играчите играат со рака од 5 карти. За да победат во кругот, играчите треба да создадат кралски флеш со совпаѓање на пет картички од слични одела. Можете исто така да направите целосна куќа, стрејт флеш, три од еден вид и многу други победнички раце.

Сепак, за да се добие значителна сума играјќи видео покер бара играње за високи влогови и надеж за најдоброто. На пример, можете да играте максимум од 800 монети и да фрлите 20 долари по рака. Ако имате среќа, можете да си одите дома со шестцифрена сума.

Заклучок

Генерално, можете да играте речиси секоја онлајн казино игра на вашиот мобилен телефон. Трикот е да се истражат најдобрите мобилни казина кои гарантираат бескомпромисна безбедност на финансиските и личните информации. Плус, погрижете се редовно да го ажурирате системот на вашиот мобилен телефон за да ги користите најновите безбедносни карактеристики. Во спротивно, забавувај се!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести