Вести

June 22, 2022

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Според последните статистики на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, 43% од играчите на казино изберете мобилно коцкање наместо десктоп игра. Сега тоа е доволен доказ дека играчите ширум светот избираат да се коцкаат во движење користејќи ги своите мобилни телефони преку статични десктоп компјутери. 

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?

Една од причините зошто мобилното коцкање е сè попопуларно е практичноста. Играчите можат да играат онлајн казино игри директно на нивните прелистувања HTML5 или користејќи самостојна апликација. Но, тоа не е доволно за да се стават работите во корист на казиното за мобилни телефони. Значи, кој метод треба да го користите за да играте?

Зошто мобилното коцкање е популарно

Како што беше кажано претходно, играчите сега се залагаат за мобилно коцкање наместо играње со компјутер. Мобилните телефони станаа толку напредни и моќни што можат да одговараат на „просечните“ десктоп и лаптопи речиси од секој аспект. Денес, користењето паметен телефон од 200 долари за играње мобилни казино игри ќе ви овозможи непречена игра како ниедна друга. Исто така, паметните телефони од високата класа нудат подобри прикази насекаде. 

Најважно, играњето на мобилен е многу погодно. Може да играте на овие уреди на веб-прелистувачот или да инсталирате апликација за iPhone или Android. Но, чекајте, им се допаѓаат на најдобрите онлајн казина Среќа Ники нудат и апликации за преземање за десктоп компјутери. Сепак, главната предност на мобилната игра е тоа што можете да играте буквално секаде додека има интернет конекција. 

Мобилни апликации или прелистувач во игра?

Сега кога ги имате сите причини да играте во најдобрите мобилни казина, време е да откриете кој метод да го користите. 

  • Погодност: Кога станува збор за флексибилност и практичност, мобилните апликации едноставно нудат повеќе. Треба само да ја пронајдете апликацијата на Play Store или App Store и да ја активирате апликацијата секогаш кога сакате да играте. Овде не е натпревар!
  • Достапност: Повеќето онлајн казина ги приспособуваат своите услуги за HTML5 прелистувачи. Како такви, тие не гледаат потреба да инвестираат во мобилни апликации, бидејќи верзиите во игра се веќе доволно добри. Забележете исто така дека Google Play Store ја ограничува дистрибуцијата на апликации за казино со вистински пари во повеќето јурисдикции. 
  • Игри и бонуси: Имаше време кога немаше да најдете некои мобилни казино игри и промоции на самостојните апликации. Ќе треба да го користите непријателскиот режим на работната површина на верзијата во игра за да ги прегледате сите игри и промоции. Но, тоа не е таму овие денови бидејќи ќе добиете речиси сè на мобилните апликации.
  • Заштеда на простор: Без разлика дали користите наменска апликација за казино на мобилен или компјутер, реалноста е дека за инсталирање на апликацијата ќе треба малку простор. Спротивно на тоа, потребен ви е само ажуриран прелистувач за да играте користејќи ја верзијата во игра. Едноставно кажано, не е потребно преземање или инсталација. 

Андроид наспроти iPhone мобилни казина

Дали сте растргнати помеѓу користење на iPhone или Android за играње мобилни казино игри? Тоа е нормално!. Еве ја вистината; нема разлика помеѓу игра на iPhone и Android. Се работи за личните преференци на играчот и можностите на неговиот телефон. На крајот на краиштата, на казиното му треба само прелистувач HTML5 за да работи.

Но, iPhone-ите имаат мала предност, иако не во однос на играта. Како што беше споменато првично, Андроид е малку строг за мобилните апликации со вистински пари. Затоа, може да се борите да пронајдете мобилна апликација за Android, освен ако не преземете АПК директно од веб-страницата на казиното. Од друга страна, скоро сите мобилни казино апликации се на App Store. Но, генерално, двата уреди нудат исто искуство во казиното.

Заклучок

Очигледно е дека мобилните казино апликации нудат повеќе слобода отколку играњето со прелистувач. Откако ќе поставите сметка, само допрете ја апликацијата секој пат кога сакате да ја сфатите акцијата. Но, тоа е само за тоа, бидејќи сè друго е прилично слично. Така, сега знаете зошто повеќето регулирани мобилни казина не нудат посветени мобилни апликации. Нема потреба, всушност!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести