Вести

April 22, 2020

Кој е најдобриот таблет за казина за таблети во 2020 година?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Таблет казината стануваат сè попопуларни. За да добиете извонредно искуство во овие казина, подолу се некои од најдобрите таблети што треба да се земат предвид.

Кој е најдобриот таблет за казина за таблети во 2020 година?

Напредокот на технологијата драматично влијаеше на онлајн коцкањето. Денес, играчите имаат можност да ги играат своите омилени казино игри на сите видови уреди и гаџети. Почесто отколку не, операторите ќе ги напнуваат нивните различни платформи, од десктоп верзии до мобилни и таблет онлајн казина.

Додека играњето на мобилни телефони е популарно, коцкањето со таблети исто така добива форма. За да го добијат најдоброто искуство во казината за таблети, на играчите им треба вистинскиот модел. Во оваа статија, најдете некои од најдобрите таблети за игри во казино што ги нуди пазарот во 2020 година. Значи, без разлика дали се работи за iPad или Android таблет, има по нешто за секого.

Apple iPad Pro

Несомнено, Apple iPad Pro е најдобриот iPad на пазарот и веројатно најдобриот избор кога станува збор за таблетите воопшто, без разлика дали станува збор за iOS или Android. Тоа е прилично скапо, но тогаш неговите перформанси ја оправдуваат цената. Дизајнот е удобен во рацете на играчите, а перформансите гарантираат извонредно искуство во казиното.

iPad Pro може да се пофали со 11-инчен IPS LCD со импресивна стапка на освежување од 120 Hz. Под хаубата, има 8-јадрен процесор, Apple графички процесор и 4GB RAM. Таблетот работи на iOS 12 и може да се надгради на iPadOS 13.4. Ова гарантира беспрекорни перформанси, особено кога играте игри со дилери во живо.

Samsung Galaxy Tab S6

Па, кај ентузијастите на Android, iPad-ите не се опција. Samsung Galaxy Tab S6 досега е најдобриот Андроид таблет за казино игри. Кога станува збор за хардверот, особено процесорот и меморијата, овој го засенува iPad Pro на многу начини и е поевтин.

Galaxy Tab S6 е базиран на 10,5-инчен Super AMOLED дисплеј. Што се однесува до процесорот, тој има осмојадрен процесор со Adreno 640 кој гарантира зачудувачка графика. Во однос на меморијата, постојат две опции; варијанта од 6 GB RAM со 128 GB простор и верзија од 8 GB со 356 GB простор.

Таблет Amazon Fire HD 8

Горенаведените опции се модели од високата класа со скапи цени. Но, тоа не значи дека нема евтини таблети за игри во казино. Запознајте го таблетот Amazon Fire HD 8. Тоа чини помалку и може да се пофали со одлична разновидност, особено за ентузијастите на Амазон, бидејќи е базиран на Амазон.

Fire HD има 8-инчен дисплеј и целосно пластично куќиште кое изгледа евтино, но е многу тешко. Таблетот има четири-јадрен процесор, Mali-T730MP3 GPU и работи на Android 5.1. RAM меморијата е 1,5 GB, додека просторот за складирање е подобрен на 16 GB. Па, изведбата не е толку импресивна, но за помалку од 100 долари, без поплаки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести