Вести

March 22, 2021

Како функционираат депозитите во казиното за мобилни телефони кои плаќаат по телефон

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Коцкарската индустрија неодамна доживеа прилив на мобилни казина. Овие онлајн казина се брзи, удобни и безбедни. Но, со оглед на тоа што мобилните игри станаа норма овие денови, бројот на опции за мобилно плаќање исто така постојано се зголемува. Една од нив е високо безбедната сметка за плаќање преку телефон на која не и е потребна банкарска сметка. 

Како функционираат депозитите во казиното за мобилни телефони кои плаќаат по телефон

Овој водич ќе ви помогне да започнете со овој ефикасен начин на плаќање преку мобилен телефон.

Што е депозит во казино од сметката за плаќање преку телефон?

Во суштина, сметката за плаќање преку телефон е начин на плаќање што го претвора вашиот таблет или паметен телефон во дебитна или кредитна картичка. Со едноставни зборови, наплатата ќе се одрази на вашата телефонска сметка секогаш кога ќе извршите плаќање на вашата сметка на онлајн казино преку мобилен телефон. Сè што е потребно овде е да му го дадете на онлајн казиното вашиот телефонски број, а потоа тие ќе го наплатат што и да потрошите во казиното.

Како да ја користите сметката преку телефон за коцкање

Една од причините зошто ова мобилен казино начин на плаќање е популарен е тоа што е брз и едноставен за користење. Само следете ги овие чекори за да направите депозит:

Чекор 1. Најавете се на вашата мобилна сметка на казино, а потоа отворете ја страницата за плаќање.

Чекор 2. Продолжете да изберете метод за банкарство преку телефон, како Боку и Payforit.

Чекор 3. Внесете го износот на депозитот пред да го дадете вашиот телефонски број.

Чекор 4. Почекајте да го испратите кодот за потврда на вашиот телефонски број. Внесете го во апликацијата за казино.

Чекор 5. Ќе добиете уште едно известување со кое се потврдува депозитот.

Чекор 6. Депонираниот износ ќе се појави на вашата следна телефонска сметка. Тоа е толку лесно!

Некои популарни услуги за плаќање по телефон

Денес има многу услуги кои плаќаат по телефон. Можете да го користите Boku, кој започна како решение за плаќање за Spotify, Facebook, Google Play и други технолошки гиганти. Најверојатно ќе го најдете на сите водечки мобилни казина. Како што се очекуваше, оваа услуга е бесплатна за користење и го зема својот дел од казиното наместо од играчот.

Друга опција за плаќање по телефон е Payforit. Овде, компанијата ќе додаде трошоци за депозит на месечната сметка на играчот ако тие имаат месечен договор. Тоа е слично на плаќањето за меѓународни повици или пораки на вашата телефонска сметка.

Во меѓувреме, користете Zimpler ако сите горенаведени опции за плаќање не ви го намалуваат. Оваа компанија има силна база на клиенти во Скандинавија и штотуку почнува да добива упади во ОК. Како Пејфорит и Боку, Zimpler нуди бесплатни и безбедни услуги. Уште повеќе, овозможува инстант повлекувања на банкарска сметка.

Што е депозит во казино за плаќање преку СМС?

Можеби сте слушнале за опцијата плаќање преку СМС или текстуална порака. Значи, што значи тоа? Концептот овде е скоро ист како депозитите преку телефон. Единствената разлика е во тоа што мобилните казина користат различни имиња за овој банкарски метод. Некои казина го нарекуваат плаќање по мобилен, плаќање преку мобилен, наплата на мобилен, наплата до сметка или директна наплата од оператор. Значи, секогаш кога ќе видите некое од овие имиња, знајте дека концептот е ист.

Предности на користење сметка за плаќање по телефон за онлајн обложувачи

Прво и основно, депозитите на сметките преку телефон се супер брзи во споредба со другите опции за плаќање. Во повеќето случаи, депозитите се речиси моментални. Исто така, играчот не треба да ги дава своите финансиски детали бидејќи на овој метод не му е потребна банкарска сметка. Секоја трансакција се обработува на вашиот мобилен телефон, што го прави еден од најзгодните начини на плаќање во казино досега.

Покрај горенаведените предности, повеќето сајтови за коцкање ја поддржуваат оваа банкарска опција. Покриеноста е широко распространета во Европа, особено во ОК. Интересно, играчите исто така можат да уживаат во а бонус за добредојде, што не е вообичаено кај типичните методи за депозит во казино. Генерално, плаќање по телефон им нуди на играчите брз, безбеден, флексибилен и удобен начин за финансирање на нивните казино сметки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести