Како навистина функционираат казина преку телефон

Вести

2022-03-13

Benard Maumo

Постојат бројни причини да се регистрирате на најдобрите мобилни казина на интернет. Освен вообичаениот фактор на погодност, овие казина им овозможуваат на играчите брзо и лесно да ги финансираат своите сметки за игри преку повеќе начини на плаќање. На врвот на листата се Плати преку телефон и Плати преку СМС. Значи, што точно е плаќање преку мобилен и зошто гејмерите треба да го разгледаат овој банкарски метод? 

Како навистина функционираат казина преку телефон

Што е плаќање по телефон?

Мобилните плаќања генерално бараат трансакциите да се случуваат на вашиот паметен телефон. Ова ги вклучува плаќањата преку кредитни картички, е-паричници, и услуги за мобилни пари. Но, чекајте, повеќето од овие трансакции може да се случат и на компјутер. И затоа се издвојува плаќање преку мобилен или плаќање преку СМС.

Плаќање преку телефон казиното е апликација за коцкање која им овозможува на играчите да депонираат, а салдото се рефлектира на крајот од месечниот циклус на наплата. Сè уште не го разбирате? Па, сметајте го како некаква форма на плаќање со кредитна картичка. Само пријавете се за плаќање преку телефонска услуга и депонирајте во казиното.

Но, не мешајте плаќање преку телефонски сметки со плаќање преку СМС. Додека првото вклучува земање кредит за мобилен, вториот е за готовински плаќања олеснети од мрежата на операторот. Со други зборови, треба да ја финансирате вашата SIM сметка и да правите директни трансакции со мобилното казино. 

Како функционираат депозитите за плаќање преку телефон?

За да започнете со казино за плаќање преку телефонска сметка, треба да најдете локација за коцкање што го поддржува овој тип на плаќање. Добар пример е 1xBet, кој поддржува депозити вијала Dinarak, M-Birr, MPESA, Airtel Money, Beeline, MTS и многу други.

Откако ќе пронајдете мобилно казино за плаќање преку телефон, изберете го претпочитаниот начин на телефонска сметка и внесете го износот за депонирање. Веднаш ќе добиете СМС за потврда по плаќањето. Во случај на плаќање преку СМС, казиното може да им даде на играчите број на сметка каде што ќе го користите вашиот телефонски број како трансакциска сметка. Тоа е толку лесно!

Придобивки

Придобивките од депонирање и повлекување на телефонска сметка се огромни. Прво и најважно, не треба да добивате заем од вашиот близок братучед за да ги вртите ролните во лош ден. Тоа е затоа што плаќањето преку телефонска сметка ви овозможува да играте и да плаќате подоцна. Во повеќето случаи, можете да депонирате до 30 долари.

Зборувајќи за депозитите, лимитот од 30 долари треба да ви помогне да се изборите со проблемот со коцкањето. Полесно е да платите заем од 30 долари што сте го изгубиле во мобилното казино отколку заем од 3000 долари. Значи, овој начин на плаќање ве прави повеќе или помалку одговорен буџетски играч.

Покрај тоа, плаќањето со мобилно плаќање е скоро моментално, иако тоа може да зависи од апликацијата за коцкање. Честопати ќе добиете СМС за потврда веднаш по депонирањето или повлекувањето средства. Тука нема „48-часовна“ глупост.

Недостатоци

И покрај бројните предности на казина за плаќање преку телефонска сметка, има неколку недостатоци што треба да се имаат на ум. Прво, како што беше кажано претходно, максималниот мобилен кредит што можете да го добиете е 30 долари, што не е доволно за да трае неколку минути на напорен ден.

Исто така, повеќето плаќања преку телефонски сметки не поддржуваат повлекувања. На пример, можете да правите депозити само преку популарни методи како Цимплер, Payforit и Боку. Но, од друга страна, повеќето методи на плаќање преку СМС поддржуваат директно повлекување на бројот на вашиот мобилен телефон. Ова го прави идеален за буџетски играчи. 

Заклучок

Генерално, практичноста е примарна продажна точка на овој метод на мобилно банкарство во казино. Инстант депозити и повлекувања обично се само еден допир на екранот. Но, прво, проверете дали вашата операторска мрежа ја поддржува оваа услуга. Исто така, проверете ги вашите локални закони за коцкање за да видите дали е дозволено коцкањето со кредитна картичка. Друга работа, дали имаш позитивен кредитен извештај?

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести