Вести

July 13, 2022

Како да заработите пари во кое било казино за мобилни телефони

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Прво и основно, нема ништо како лесни пари во коцкањето. Ако не планирате да победите, тогаш неуспехот е неизбежен. Имајќи го тоа кажано, коцкањето главно се однесува на среќа и забележување профитабилни можности. Вашата обложувачка кариера може да пропадне дури и пред да започне затоа што не знаете како да ги постигнете тие победи, без разлика колку се мали. Така, овој пост ве запознава со неколку совети како секогаш да останете чекор понапред со вашиот скапоцен субсидирам.

Како да заработите пари во кое било казино за мобилни телефони

Играјте игри во казино бесплатно

При изборот на мобилно казино, проверете дали страницата нуди бонус за регистрација. Тоа се во основа бонус пари или бесплатни вртења што играчите ги добиваат по креирањето на сметка и правење минимален депозит. 

Мобилното казино дури треба да им понуди на новите играчи бонус без депозит или бесплатни вртења ако е можно. Само креирајте сметка и побарајте ја наградата без да депонирате ништо. 

За лојалните играчи, програмите за лојалност како што се уписите на ВИП и враќање на готовина ќе бидат доволни. На пример, BK8 казино им нуди на лојалните играчи 10% неограничен дневен бонус за повторно вчитување од 1-ви до 31-ви март. Само депонирајте 50 долари и побарајте ја наградата. Затоа, секогаш внимавајте на повеќе промоции како оваа во вашето омилено мобилно казино.

Слотови за казино со мала варијанса

Шансите се дека казиното ќе го одреди типот на автомат за користење бонус за добредојде на. Во тој случај, бидете внимателни со видот на слотови што ги играте користејќи ги вашите тешко заработени пари. 

Секогаш избирајте слотови со ниска средна варијанса ако сте со мал буџет. Овие игри им овозможуваат на играчите почесто да добиваат исплати, иако во мали количини.

Но, како да ги разликувате игрите со ниска варијанса од игрите со висока варијанса? Па, повеќето развивачи на игри укажуваат на нестабилноста. Ова може да дојде и како фреквенција на удари, каде што повисок процент значи почести победи. 

Сепак, имајте предвид дека изборот на ниска варијанса и високи коефициенти на удари може да го намали износот на добивката. 

Висок RTP казино игри

RTP (враќање на играчот) е уште еден вообичаен фактор што одредува дали ќе освоите бесплатни пари. RTP е долгорочно враќање на играчите по успешен облог од 100 монети. 

На пример, ако играта има 97% RTP, гејмерите можат да освојат до 97 кредити на долг рок. Се разбира, ова значи и дека казиното има 3% математичка предност.

Еве го трикот; избирање понизок RTP ги намалува и загубите на час. На пример, ги вртите ролните на игра со 3% куќен раб, вртејќи се 100 пати на час. 

Под претпоставка дека секое вртење чини 10 долари, просечната загуба на час е 30 долари (0,3% x 10 долари x 100 раце). Помал RTP значи повисок раб на куќата, па оттука и повеќе часовни загуби. 

Користете вештина за играње

Искусните коцкари знаат дека успешното обложување првенствено зависи од среќата. Но, иако има одредена вистина таму, играчите можат да ги искористат своите вештини за да ги наведнат шансите во своја полза. 

За жал, повеќето мобилни казино игри не бараат вештини за играње. Мобилните слотови се добри примери, каде играчите само се вртат и чекаат резултати.

Но со игри засновани на вештини како блек џек и покер, можете да ги забележите можностите за победа и да ги максимизирате. 

На пример, покер играчите можат да знаат кога да удрат, да застанат, да удвојат или да се јават. Во блек џек, можете да броите карти и да ги движите работите на свој начин. И ако играте копнено казино, сортирањето на рабовите може значително да помогне. 

Заклучок

Постојат многу начини да се извлечете подобро од куќата на кои оваа објава не може да ги наведе сите. Но, која стратегија и да ја користите, секогаш знајте дека куќата секогаш победува. Дури и ако работ на куќата е 0,5%, тоа е доволен доказ дека исходот не е во ваша корист. И пред сè, играјте со субсидирам.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести