Иднината на индустријата за мобилни казино?

Вести

2021-11-09

Eddy Cheung

Онлајн казина направија голема револуција во индустријата за коцкање. Најдобрите онлајн казина им нудат на играчите иновативен начин да уживаат во казино игрите од удобноста на нивните домови или на кое било друго место.

Иднината на индустријата за мобилни казино?

Но, овие казина немаше да бидат таму каде што се денес, ако не беше постојана иновативност во индустријата. Значи, овој пост разгледува што да очекуваме од индустријата во 2021 година и пошироко.

Построги закони за коцкање

Ако сте искусен онлајн коцкар, ќе знаете дека индустријата постојано се менува во однос на регулативата. Во Европа, на пример, владите воведуваат низа мерки за да го направат онлајн коцкањето побезбедно и попрофитабилно за владите. Неодамна, во април 2020 година, UKGC ја воведе непопуларната забрана за коцкање со кредитни картички.

Дополнително на тоа, индустријата во последно време виде повеќе правила за рекламирање на коцкање. Општо земено, повеќето земји забрануваат реклами за коцкање наменети за малолетници или други ранливи лица. Значи, сè на сè, подгответе се за нови прописи за коцкање во иднина. Но, не грижете се затоа што регулираниот простор е побезбедна средина.

Мобилни казино раст

Мобилното казино играње постои од раните 2000-ти. Но, за жал, многу малку би уживале во шансата да играат во врвните онлајн казина тогаш. Тоа е затоа што компјутерот и конзолите за игри сè уште беа доминантни. Дури и сега, повеќето забавни гејмери сè уште претпочитаат да играат со овие уреди.

Но, тоа е уште едно различно откритие кога станува збор за коцкањето. По влегувањето на мобилните телефони со Android и iOS во доцните 2000-ти, обложувачите мигрираа на овие платформи за да уживаат во играњето каде било и во секое време.

Дополнително, мобилната технологија постојано напредува за да биде на исто ниво со компјутерите. На пример, неодамна лансираната 5G мрежа ќе го промени целиот аспект на мобилните и облак игрите. Исто така, неспорно е дека мобилните оперативни системи нудат подобра безбедност на податоците од компјутерите.

Крипто коцкањето ќе остане само сон

Без навреда, но крипто плаќањата не се подобрија како што очекуваа засегнатите страни во индустријата. Во моментов, повеќето луѓе сè уште се борат да разберат нешто или шест за крипто плаќањата. Исто така, владите ширум светот прават многу малку за да ја помогнат ситуацијата со тоа што не го регулираат правилно овој начин на плаќање. И да, нестабилноста на крипто е сериозна точка на загриженост.

На пример, Биткоин (BTC), највредната дигитална монета, доживеа тешка година во 2021 година. Оваа година, валутата се тргуваше помеѓу 60 и помалку од 30 илјади долари. Сега, ова исплаши многу нови инвеститори, а некои како Илон Маск од Тесла се шпекулира дека ги отфрлаат нивните дигитални монети. Значи, освен ако креаторите на политиката не ја поправат ситуацијата, крипто плаќањата ќе останат само како сон.

Иновативни игри со дилери во живо

Ако посетите кое било мобилно казино, најверојатно ќе го видите делот за дилер во живо, каде што можете да играте игри на маса против други играчи. Пријателските и упатени крупиери обично делат карти, а играчите можат да комуницираат преку системот за разговор во живо.

Но, тоа е воведниот дел од него. Во моментов, развивачите на игри во живо како Evolution и NetEnt лансираат игри поддржани со VR. Забележителен пример е Gonzo's Quest Treasure Hunt, кој не разочарува на многу начини.

Со толку многу иновации што ви се на располагање, тешко е да се замисли играчите да продолжат да ги посетуваат местата за обложување лично. Само набавете стабилна мобилна или Wi-Fi мрежа и „просечен“ мобилен телефон за да уживате во искуството во живо. Ова ви заштедува време, енергија и пари што би ги искористиле за да патувате во копнено казино.

Заклучок

Иднината на мобилните коцкање и онлајн игрите, воопшто, несомнено е многу светла. Како што мобилната технологија продолжува да иновира, индустријата за коцкање се движи со неа за да биде во тек со тековната реалност на игрите. Но, додека иднината не е тука, секогаш играјте во регулирани мобилни казина.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести