Вести

June 19, 2021

Зделка со мастила од Studios за златни монети за да се придружите на експанзивната листа на Microgaming Studio

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 21 март 2021 г Microgaming објави дека нејзината студиска колекција од трета страна ќе добие нов член - студио Gold Coin со седиште во Reno. Овој развивач на игри беше лансиран во 2018 година и моментално може да се пофали со неколку нови слотови веќе во Microgaming. Еден ден пред објавувањето, студиото, во партнерство со Microgaming, го објави Silver Seas, а претстојните блокбастерски наслови како Connectify Pays веќе се во најава.

Зделка со мастила од Studios за златни монети за да се придружите на експанзивната листа на Microgaming Studio

Срдечна врска

Говорејќи по потпишувањето на договорот со Microgaming, Џон Дафи, извршен директор на студиото Gold Coin, рече дека студиото е воодушевено што ќе стане член на широката студиска листа на Microgaming. Тој додаде дека таа компанија носи богато искуство стекнато во текот на годините работејќи во копнената казино индустрија. Тој заклучи дека компанијата веќе има плејада игри наредени за љубителите на Microgaming оваа година.

Од нивна страна, Ендрју Бут, директор на игри на Microgaming, рече дека студиото Gold Coin веќе ја докажало својата вредност откако се приклучи на платформата. Понатаму, тој рече дека развивачот на игри со нетрпение очекува да види Gold Coin Studios да стане студио број еден во неговиот список. Според овие изјави, љубителите на онлајн казино треба да очекуваат некои забавни наслови на Microgaming понатаму.

Портфолио на игри на Studios за златни монети

Како што беше кажано првично, студиото Gold Coin сè уште е релативно нов мобилен развивач на казино игри. Ова студио и Microgaming ја објавија својата врска минатото лето, давајќи му на Micrograming ексклузивни права на своите повеќе од пет слот наслови.

Првиот онлајн слот што го лансираше студиото е Arthur's Gold од јули 2020 година. Тоа е видео слот 5x3 инспириран од авантурите на кралот Артур. Играта ги телепортира играчите во средновековна средина со огромно богатство.

По успехот на овој пионерски наслов, студиото со седиште во Рено објави уште три игри - Animals of Africa, Aquatic Treasures и Bushi Sushi. Сите овие наслови станаа омилени на фановите на повеќе мобилни казина напојувани од Microgaming.

Краток преглед на сребрените мориња

Петтиот и најновиот наслов на видео слот од Gold Coin Studios е Silver Seas со пиратска тематика, објавен на 20 мај 2021 година. Оваа игра 5x3 е преполна со функции, вклучувајќи го и сопствениот џекпот метар на Microgaming наречен EpicStrike. За да го активираат, играчите мора да слетаат од три до девет симболи на Череп. Притоа, можете да освоите мултипликатор до 2.000 пати од вашиот првичен влог.

Покрај тоа, играта има повеќекратни бесплатни вртења што играчите можат да ги активираат со слетување на симболот за растурање на пиратски брод. Заземете три од овие симболи и добијте шут во играта бесплатно. Може да освоите до 30 бесплатни вртења, а функцијата повторно се активира.

Во меѓувреме, овој видео слот има стапка на RTP погодна за коцкарите од 96,24%. Исто така, минималните и максималните облози се прилично поволни. Минималниот износ што играчите можат да го потрошат на едно вртење е 0,20 долари, со максимум 120 долари. Сега помножете го ова со 2000 пати вашиот првичен влог и ќе имате шанса да бидете побогати за 240.000 долари.

Месец на џекпот

Како што можеби веќе знаете, изданијата на Microgaming за мај имаат прекрасна колекција на прогресивни онлајн слотови. Повеќето од овие игри се од студиа со придонес како SpinPlay, Triple Edge и Alchemy. Месецот ќе има и големи имиња како BTG кои ќе презентираат блокбастерски титули како Кралот на мачките, Античките богатства: Посејдон Мегавејс, Ризитас и гангстери и многу повеќе.

Microgaming, исто така, ја претстави редизајнираната божица Мега Мула на 13 мај. Во овој видео слот со египетска тема, играчите добиваат удар во тркалото за џекпот Мега Мула откако ќе слетаат три скетери. Како и обично, рекордниот џекпот има четири џек-пот - Мега, Мејџор, Манор и Мини, при што Мега тенџерето е 1 милион долари. Генерално, годината убаво се обликува за Microgaming.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести