Водич за почетници за типови мобилни казино игри

Вести

2020-10-04

Светот на онлајн казино игрите и мобилните коцкање може да биде огромен за новите почетници. Има многу различни видови игри и уште повеќе наслови во овие категории. Варијациите на добро познатите игри и плејадата на различни дизајни и теми може да бидат збунувачки.
Оваа статија ќе ве одведе низ некои од главните казино игри и мобилни игри за коцкање што можете да очекувате да ги најдете. Дадени се детали за тоа што точно повлекува секој тип на игра и примери на игри кои спаѓаат во категориите. Не сите мобилни казина ќе ги прикажуваат овие игри, но огромното мнозинство ќе има барем некои игри во секоја категорија.

Водич за почетници за типови мобилни казино игри

Игри со видео слот

Слот игри се меѓу најпопуларните онлајн казино игри. Тие често се оптимизирани за мобилни телефони и се лесни за играње во движење под услов да имате стабилна интернет конекција.

Слотовите работат со вртење неколку ролни со цел да се совпадне збир на симболи низ линијата за плаќање. Во зависност од играта што ја играте, има различни количества на линии за плаќање, ролни и симболи. Некои игри ви дозволуваат да ги приспособите овие карактеристики.

Овие игри многу напредуваа во последниве години со многу варијации помеѓу игрите. Има многу различни дизајни и теми, од кои некои се поврзани со популарни медиуми и брендови.
Нестабилноста (разликата помеѓу големини на победи) и RTP (враќање на играчот) се рекламираат со секоја игра за да можете да изберете една што ви одговара. Постојат тони други функции како бонус круга, бесплатни вртења и прогресивни џекпот.

Добивките може многу да варираат помеѓу игрите, така што навистина има по нешто за секого. Тие се меѓу најлесните игри за почеток ако сте нови во онлајн казино игрите. Режимот за бесплатна игра е добра почетна точка ако сакате да се справите со нив без да обложувате вистински пари или да направите депозит.

Игри на маса

Ова се архетипската казино игра со зелениот филц. Игрите на маса вклучуваат рулет, блек џек, бакара, покер и глупости. Овие игри се прилагодени за играње на мобилни уреди, но доаѓаат со главно истите правила што би ги очекувале во копнено казино.

Во оваа категорија се појавуваат многу различни верзии на популарни копнени казино игри на маса. Тие вклучуваат европски рулет, француски рулет, европски блек џек, американски блек џек и тексашки холдем покер.

Игрите на маса се оптимизирани за мобилни телефони за лесна игра и чист интерфејс. Поставувањето облози е често поедноставно отколку во реалниот живот, со копчиња за двојни влогови, автоматско подигање и повторување на облози. 

Не сите мобилни казина имаат ист избор на достапни игри. Најпопуларните, како што се игрите именувани погоре, веројатно ќе бидат достапни на повеќето платформи, но помалку очигледните игри не се.

Други игри

Овие игри ќе бидат под различни имиња во зависност од веб-локацијата. Понекогаш познати како игри со новина, тие вклучуваат бинго, картички, лото игри, кено и видео покер. Има широк спектар на игри кои спаѓаат во оваа категорија со многу различни теми и правила.

Сите претходно споменати игри нема да бидат достапни во секое мобилно казино, но обично ќе најдете барем една или две од нив.

Казино игри во живо

Не нудат сите мобилни казина игри во казино во живо но тие се претпочитани од многумина. Овие игри се во голема мера исти како игрите на маса, но со дилер во живо. Тоа создава чувство на потопување што инаку не би го добиле во обична игра на маса.

Ова е сè попопуларен тип на онлајн казино игра и има голема привлечност за многу љубители на онлајн и мобилни коцкање.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести