Вести

July 6, 2021

Водич за почетници за коцкање со криптовалути

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Индустријата за iGaming отсекогаш била брза да ги прифати најновите технологии. Денес, индустријата е преплавена со иновации како мобилни казина, VR казина, казина во живо и казина за криптовалути. Но, се разбира, дури и на најискусните играчи ќе им треба помош за да започнат со коцкање со криптовалути. Значи, пред да започнете да играте најдобро мобилни казино игри со дигитални монети, прочитајте за да научите неколку совети за да го подобрите вашето искуство со крипто коцкање.

Водич за почетници за коцкање со криптовалути

Како функционираат казината за криптовалути

Спротивно на верувањата, започнувањето со коцкање со криптовалути не е толку комплицирано. Вообичаено, треба да поставите сметка за неколку минути и да почнете да уживате во омилените мобилни казино игри. И ако наидете на какви било проблеми, најдобрите мобилни казина нудат 24/7 поддршка. Подолу е како да започнете:

Чекор 1. Пред сè, треба да креирате паричник за криптовалути и да купите некои дигитални монети. Можете да го направите тоа користејќи кредитна картичка или е-паричници како PayPal. И да, Bitcoin (BTC) е добра опција.

Чекор 2. Следно, изберете мобилно казино што поддржува крипто коцкање. Казиното што ќе го изберете треба да поддржува најмалку две или три дигитални монети.

Чекор 3. Откако успешно ќе креирате сметка за казино, депонирајте крипто за да започнете со коцкање. Обично, трансакцијата е моментална.

Чекор 4. Изберете казино игра за играње и уживајте. Ако имате среќа да освоите нешто, одете во делот за благајна и побарајте исплата.

Работи што треба да ги знаете за коцкањето со мобилни криптовалути

Освен што ќе научите како да го поставите вашиот прв крипто облог, има уште неколку работи што треба да ги запомните пред да започнете да играте.

Изберете ги најпопуларните дигитални монети

Во моментов, има многу дигитални монети таму. Но, иако имањето многу опции е добра работа, ова може да го направи изборот на вистинската валута донекаде збунувачки. Затоа, држете се до најпознатите опции како што се Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin и Ethereum. Овие монети обично се прифаќаат на која било локација за коцкање и нудат подобра инвестициска сигурност.

Проверете ги регулативите на вашата земја

Како што можеби веќе знаете, криптовалутите се универзално прифатени. Сепак, некои јурисдикции го забрануваат овој банкарски метод. Додека владите и властите не можат да спречат сопственост на криптовалути, тие можат да ги блокираат сите инвестициски канали во нивната јурисдикција. Затоа, бидете чекор понапред со тоа што ќе научите неколку работи за локалните закони.

Крипто плаќањата се неповратни

Изненадувачки, не можете да го вратите крипто плаќањето откако ќе ја завршите трансакцијата. Зошто? Никој не ги надгледува крипто трансакциите. Со други зборови, тука нема персонал на PayPal за да ја исправи грешката во трансакцијата. Затоа, погрижете се внимателно да ја проверите адресата пред да ја потврдите трансакцијата. Секое погрешно движење на Биткоин може да ве чини 36.000 долари во моментот на пишување на овој напис. Сега тоа се многу пари.

Внимавајте на понудите

Повеќето мобилни казина ми се допаѓа кога играчите користат дигитални монети за играње. Тоа е затоа што операторот не се соочува со значителни трансакциски трошоци како што се случува со традиционалните валути. Како такви, овие казина нудат бонуси како враќање на готовина, бесплатни вртења, совпаѓања и други промоции. Затоа, држете ги ушите широко отворени за бесплатен ручек.

Обезбедување на казино

Конечно, користете криптовалути само на регулирани мобилни казина. Осигурете се дека апликацијата за коцкање поседува валидна оперативна лиценца од вашата локална власт или чувар. Ако е офшор казино, треба да биде лиценцирана од тела како UKGC, Kahnawake Gaming Commission, MGC и Владата на Гибралтар. Накратко, лиценцирањето треба да биде вашиот минимум што не може да се намали пред да се приклучите на која било апликација за коцкање со вистински пари.

Заклучок

Гледате, сите приказни што ги слушате за измамите со коцкање со криптовалути се само топол воздух. Само користете реномиран паричник за да ги складирате вашите монети и да играте на регулирано мобилно казино. Правејќи го ова ќе обезбедите вашите сесии за коцкање да бидат мазни како путер. Запомнете, безбедноста на вашата онлајн казино започнува со вас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести