Водич за почетници за бонуси и промоции за мобилни казино

Вести

2020-10-07

Бонусите и промоциите се голема продажна точка за мобилните казина. Има многу понуди, особено за нови играчи, со различни придобивки. Обидот да се дешифрира кои понуди имаат најдобра вредност може да биде тешко, особено за почетниците во онлајн казиното. Следната статија ќе опфати некои од најчестите типови на бонуси и промоции на кои веројатно ќе наидете кога барате ново мобилно казино. Информациите за тоа што подразбира секоја понуда се нудат за секоја категорија, но секое казино е различно, затоа проверете ги нивните услови и услови ако не сте сигурни.

Водич за почетници за бонуси и промоции за мобилни казино

Бонусите за пријавување

Овие се меѓу најдобрите бонуси на мобилната страница за казино. Очекувајте примамливи поволности од повеќето мобилни казино сајтови додека се обидуваат да привлечат нови играчи. Бонусите често вклучуваат бесплатни вртења на слот и готовина за играње игри. Одредени сајтови ќе ги дадат овие бонуси без да се бара депозит. Наместо тоа, ќе треба да отворите сметка и да внесете некои лични податоци за да добиете пристап до бонусните функции. Погрижете се секогаш да ја проверувате легитимноста на онлајн казиното пред да се регистрирате.

Бонуси без депозит

Бонусите без депозит често се дел од бонусите за пријавување. Тие не бараат од вас да внесувате какви било информации за плаќање и ви дозволуваат да играте игри без ризик да изгубите пари. Ова е совршена бонус карактеристика за новите играчи и им дава можност да ги искусат игрите и потенцијално да добијат пари без ризик. Обрнете големо внимание на условите кога станува збор за бонуси без депозит. Иако можеби нема да треба да вложувате депозит за да го искористите бонусот, повлекувањето на добивката најверојатно ќе треба да исполни минимален број на проби и може да бара мал облог.

Повторно вчитај бонусите

Бонусите се применуваат надвор од понудата за пријавување. Тие влегуваат во игра откако ќе го искористите вашиот прв депозит. Тие дејствуваат како поттик за вашите средства и ги поттикнуваат играчите да продолжат да играат на страницата за мобилно казино. Не сите мобилни казина ќе ја нудат оваа опција и овој бонус може да варира во зависност од онлајн казиното што го користите. Наградите како што се бесплатни вртења и натпревари во готовина се вообичаени со овој тип на бонус.

Соодветен бонус

Овој бонус може да биде вклучен во понудата за пријавување или може да биде достапен само откако ќе се случи. Многу онлајн казина нудат исти бонус со вашиот прв депозит. Ова ќе ви ја даде истата сума на депонирани пари (до одредено ограничување) назад во пари за играње. Овие пари не можат веднаш да се повлечат и мора да се користат во игри. Откако ќе ставите одредена сума на облози или ќе го надминете дадениот праг, овие пари се достапни за подигнување на вашата банкарска сметка. Овие видови на бонуси понекогаш се шират низ повеќе депозити со различни проценти на совпаѓање. Првиот депозит обично се совпаѓа 100%, што значи дека ако направите депозит од 20 фунти, ќе добиете дополнителни 20 фунти за играње. Процентите потоа ќе се разликуваат по првиот депозит. Оваа понуда е достапна само за нови клиенти.

ВИП бонуси

Најреномираните интернет-страници за коцкање ќе понудат некаква форма на ВИП бонус или шема за лојалност за своите играчи. Овие шеми работат за да ги наградат играчите кои често депонираат и играат редовно. Обично, тие ќе работат на шеми за поени со повеќе нивоа на награди во зависност од активноста. Секоја страница на онлајн казино ќе има различни правила, затоа погрижете се да ги проверите однапред. Некои мобилни казино сајтови ќе имаат ВИП шеми кои не се рекламираат. Тие нудат поголеми награди и бонуси се резервирани за лојални високи ролери. Доколку сакате да ме контактирате преку е-пошта на fabio.p.duarte@outlook.com, можеме да разговараме за долгорочна соработка.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести