Вести

December 15, 2021

Внимание! Освојте мобилна казино игра со овие совети

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Играњето и освојувањето на мобилна игра во казино може да биде незгодно, исто како играњето на компјутер или лично место. Играчите мора да ги научат неопходните правила и стратегии на играта за да ја намалат. Но, ништо добро не доаѓа лесно. Без соодветно водство, учењето како да победите во апликацијата за онлајн казино може да биде предизвик. Поради оваа причина, советите подолу ќе ве водат до вашата прва мобилна победа во казино.

Внимание! Освојте мобилна казино игра со овие совети

Сигурна апликација за онлајн казино

Деновиве нема недостиг од апликации за коцкање за играње. Тоа е затоа што повеќето сајтови за коцкање се достапни преку мобилни веб-прелистувачи. Некои дури нудат самостојни апликации за коцкање преземени директно од нивната веб-страница, App Store или Play Store. Но, меѓу многуте сигурни мобилни казина се и измамничките казина. Затоа треба да обезбедите правно тело да го одобри казиното. Овие информации треба да бидат јасно прикажани на дното на почетната страница.

Исто така, важно е да се потврди дали понудените игри го поминале тестот за правичност пред да се играат. Некои развивачи на игри можат да ги наместат резултатите од играта во корист на казиното. Значи, проверете дали телата како eCOGRA и iTech Labs ги акредитирале игрите. Повторно, казиното треба да го прикаже овој сертификат на почетната страница. И секогаш читајте ги коментарите на корисниците за казиното за да добиете информации од прва рака.

Куќата секогаш победува

Не, оваа точка не значи дека играчите не можат да добијат облог за мобилни казино. Всушност, можете со малку стратегија и многу среќа. Но, колку долго? Тоа е прашањето! Казината знаат дека дури и најинтелигентниот играч не може да ги урне, благодарение на работ на куќата. Ова се однесува на процентот на созревање на долг рок. И тоа важи без разлика дали ќе победите или изгубите.

Имајќи го тоа на ум, секогаш играјте игри со низок раб. Повеќето развивачи на игри укажуваат на RTP на играта (Враќање на играчот), што во основа е она што можете да го освоите од секој облог од 100 долари. На пример, игра со 95% RTP има 5% куќен раб. Значи, ако имате субсидирам од 1.000 долари, очекувајте да изгубите минимум 50 долари за куќата во добар ден.

Интересно, можете да го користите работ на куќата за да ја пресметате вашата очекувана загуба на час. На пример, земете го банкарскиот облог на baccarat, кој доаѓа со 1,06% раб на куќата. Претпоставувајќи дека ставате 80 облози од 100 долари на час, тогаш гледате губење на час од 84,80 долари (106x80/100). Играјте игра со поголема стапка и бројот дополнително се зголемува.

Среќа наспроти вештина

Некои коцкари ќе ви кажат дека имаат систем да ја срушат куќата. Но, погледнете ги подетално овие играчи и ќе сфатите дека тие едноставно немаат доволно голема сума. Ако навистина знаат како да го победат казиното, би го правеле тоа секој втор ден и би живееле многу од него.

Да се скрати приказната, повеќето мобилни казино игри се базирани на среќа. Затоа, само измамник може да победи во овие игри бидејќи куќата секогаш ќе има предност. И знаете какви се последиците од изневерувањето во казино, нели?

За среќа, можете да избегнете срам со играње игри засновани на вештини како покер, шах и блек џек. Често, овие игри се соочуваат со двајца играчи еден против друг. Ова значи дека повешт играч секогаш ќе победува на долг рок. Значи, научете како да броите карти и почесто да добивате облози со блек џек во живо.

Во крајна линија

Се надеваме дека освојувањето на мобилна игра во казино треба да биде полесно понатаму. Но, пред да одите со полно работно време, знајте дека коцкањето на прво место треба да биде за забава. Дури и не играњето на игрите со вештини споменати погоре гарантира успех во однос на работ на куќата. На крајот, само забавувајте се и третирајте ги сите победи како бонус.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести