БТГ се упатува кон вселената со Мегавејс над Месечината

Вести

2023-04-25

Benard Maumo

Играње на големо време, гранка на Evolution Gaming, лансираше сосема нова игра со тема за истражување на вселената, Over the Moon Megaways. Оваа игра ги носи играчите во космосот за да бараат метеори и да ископуваат скапоцени вселенски метали за некои наградни победи. Но, внимавајте бидејќи исцрпувањето на ракетното гориво може да ве остави заглавени во вселената.

БТГ се упатува кон вселената со Мегавејс над Месечината

Како и повеќето други Megaways слотови, оваа мобилна казино игра има 6 ролни со 2-7 редови. Проширената табла за игри му овозможува на овој слот да обезбеди максимум 117649 победнички начини. Се разбира, ова значи играчи во врвни казино апликации имаат илјадници можности за формирање добитни комбинации на соседните макари. 

За време на основната игра, наградите за метеори ќе се движат низ ролните, додека Ракетите го откриваат бројот на вашите добивки до 100 пати повеќе од облогот.

  • Ако се појават три златни ѕвездички Scatter, вашата награда е 12 бесплатни вртења и уште две за секое дополнително Scatter. 
  • Ако се појави виолетова Megascatter, тоа ќе предизвика уште понаградувачки бонус круг на бесплатни вртења.

Во меѓувреме, Мултипликаторот на ракети ќе достигне вртоглави височини кога ќе влезат повеќе Ракети. За да се осигурате дека тие победи ќе продолжат да пристигнуваат, слетајте на симболот на батеријата за да ги наполните ракетите со гориво.

Over the Moon Megaways, исто така, им овозможува на играчите да ги разменат своите добивки за шанса да добијат 12 бесплатни вртења со функцијата WIN EXCHANGE. Дополнително, гејмерите во некои јурисдикции можат да се одлучат за КУПУВАЊЕ БОНУС и да купат 12 бесплатни вртења за 70 пати влог или 12 подобрени бесплатни вртења за 140 пати повеќе од влогот.

Ник Робинсон, извршен директор на Big Time Gaming, забележа: 

„Играчите ќе го сакаат Over the Moon Megaways со неговите награди за метеори, мегарастерања и луди ракетни мултипликатори, сето тоа сместено во цртан научно-фантастичен свет. Нема недостиг од акција овде, и толку многу да се истражува. Ова е игра која не е само забавно, но има и огромен потенцијал за победа!"

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести