Крајниот водич за надминување на барањата за обложување

Бонуси

2021-10-26

Benard Maumo

Кога ги барате најдобрите мобилни казина преку Интернет, значајна улога играат стимулациите на играчите. Обично, казината нудат бонуси без депозит, бонуси за депозит, враќање на готовина и бесплатни вртења.

Крајниот водич за надминување на барањата за обложување

Но, колку и да дојдат добри, бонуси на онлајн казино се прикачени со барања за обложување. Значи, каква е бонусната состојба за играње и како играчот може да ја надмине?

Кои се барањата за обложување?

Условот за обложување е услов за бонус во страницата со услови за бонус. Обично, страницата го вклучува подобниот датум за бонус, максимален износ на облог, подобна игра и барање за превртување.

Сепак, барањата за обложување се бројот на пати кога играчот може да игра користејќи го бонусот пред да повлече какви било добивки од него.

На пример, Џекпот Сити може да им понуди на играчите бонус за добредојде од 200 долари со услов за обложување 50 пати. Во тој случај, квалификуваниот играч мора да игра со бонусот од 200 долари 50 пати пред да ги искешира потенцијалните добивки.

Зошто казината вклучуваат барања за обложување?

Едноставно; онлајн казината не се занимаваат со давање бесплатни пари. Да беше така, повеќето од нив ќе затворат продавница и ќе се упатат дома.

Тие само нудат бонуси за да бидат попривлечни за играчите. Но, за да има некаква деловна смисла, овие казина вклучуваат услови и услови што треба да се исполнат. Нормално, ова исфрла што е можно повеќе играчи.

Придржувајќи се до примерот од 200 долари погоре, повеќето играчи ќе се борат да го исполнат условот за превртување од 50 пати. И дури и да го сторат тоа, работ на куќата ќе се погрижи повеќе да изгубите во казиното отколку да победите. Што и да се случи, дефинитивно е убав додаток да се има.

Како да ги победите барањата за обложување

Прво, изберете бонус за казино со ниски барања за обложување. На пример, казиното може да даде бонус од 200 долари со 50x услов за играње. Овде, тоа значи дека мора да играте со вкупно 10.000 долари за да го исчистите облогот. Сега замислете сличен износ на бонус со 25x барања за обложување. Тоа е само 5.000 долари помалку.

Второ, секогаш барајте бонуси за казино со повисоки влогови по спин. Нема смисла да барате бонус за казино со максимум 1 $ по спин/рака. Значи, одете на промоции што ви дозволуваат најмалку 4 долари или повеќе за брзо исполнување на барањата за обложување.

Трето и најважно, изберете онлајн слотови со висок RTP. Јавна тајна е дека овие онлајн слотови имаат низок раб. И како што беше кажано претходно, повисокиот раб на куќата обезбедува казиното да победи повеќе на долг рок. Значи, колку пониско, толку подобро.

Други важни услови за бонус

Внимателно читање на страницата за бонус T & C е многу важно пред да го побарате бонусот. Токму тука играчите ги наоѓаат следните работи освен барањата за играње?

Датум на истекување – По кредитирање на сметка со бонус пари или бесплатни вртења, казиното очекува играчот да го користи во одреден период. Ова може да биде една недела, па дури и еден месец. Значи, исполнувајте ги условите во предвидениот рок или целосно испуштете ја наградата.

Подобни игри - Повеќето казина ќе го наведат типот на игра што треба да се игра користејќи ги парите од бонусот. На пример, мобилното казино може да бара играчите да користат бесплатни вртења или добредојдени бонус пари на Starburst. Сепак, ова варира од едно до друго казино.

Максимален облог – За жал, играчите не можат да вложат големи облози за брзо исполнување на барањата за обложување. Казината знаат дека тоа ќе резултира со огромни загуби. Така, тие ги ограничуваат играчите на максимум околу 5 долари за да ве задржат повеќе да играте.

Заклучок

Видете, надминувањето на барањата за обложување е едноставно со само неколку стратегии. Нема смисла да се бара бонус од 100 долари со услов за обложување 60 пати и рок на траење од една недела. Исто така, RTP на играта што ја играте ќе одреди дали бонусот е профитабилен или не. Значи, биди мудар!

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести