Бонуси

September 16, 2021

Зошто некои играчи на мобилни казино избегнуваат да користат бонуси во казиното

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Една од примарните причини мобилни казино игри се зголемува во популарноста е бонус избори што се нудат. Најдобрите мобилни казина им нудат на играчите бесплатни вртења, парични награди, ВИП третмани, покани за турнири и многу повеќе.

Зошто некои играчи на мобилни казино избегнуваат да користат бонуси во казиното

Но, изненадувачки, некои мобилни казино играчи им даваат на овие поволности широко место. Колку и да звучи ова наивно, овие играчи имаат свои цврсти причини. Подолу се неколку од нив.

Неодржливи барања за обложување

Дали мислиш најдобрите мобилни казина би стигнале до тука ако им понудат на играчите бесплатни пари? Сигурно не! Ако не знаете, бонусите за казино се обични мамки. Затоа, како ќе ја искористите наградата се одредува дали ќе преживеете или не.

Вообичаено, казиното вклучува барања за обложување на бонусот. Вообичаено, овие услови бараат од играчите да користат одредена сума пари за одредена сума пати пред да ги подигнат парите од бонусот.

На пример, бонус за казино од 100 долари може да биде поврзан со барање за превртување 20 пати. Во овој случај, играчите мора да се обложат најмалку 2000 долари пред да ги повлечат 100-те долари. За жал, барањето за играње е ретко помало од 10X. Ова го прави предизвик да се освојат парите од бонусот.

Спецификација на играта

Еве уште една причина зошто некои играчи избегнуваат бонуси во казиното. Ако не ја прочитате внимателно страницата со правила и услови за бонус, може да се најдете како играте игра што не ви се допаѓа. И во најлошите сценарија, не смеете да играте друга казино игра додека не го исполните условот за превртување.

На пример, казиното може да понуди до 30 бесплатни вртења за играње на Starburst или која било друга слот игра. Но, ова можеби не е толку привлечно ако сте љубител на игри на маса како покер, блек џек или рулет. За среќа, некои апликации за коцкање им дозволуваат на играчите да ги користат парите од бонусот на игрите што ги сакаат.

Ограничени временски рамки

Како да не е доволно наметнувањето строги барања за обложување, казината одат до крај за да воведат строги временски ограничувања. Вообичаено, наградите за казино се активни само во одреден период. И ако не можете да го исполните условот за играње во текот на овој период, наградата за бонусот се прогласува за ништовна и неважечка.

Повеќето сајтови за коцкање им даваат на играчите до еден месец да го исполнат условот за играње. Сепак, некои може да дозволат само една недела да се усогласат. Значи, проверете дали состојбата резонира со временската рамка. Ако од вас се бара да исполните услов од 30 пати за една недела, тогаш нема потреба да го барате тој бонус.

Некои бонуси се само за мобилни играчи

Некои бонуси се прилагодени за играчи на паметни телефони и таблети. Тоа е затоа што онлајн казината знаат дека скоро сите нивни играчи поседуваат мобилен телефон. Како резултат на тоа, тие може да понудат неодолив предлог во замена за преземање и инсталирање на нивната мобилна апликација.

За жал, некои играчи можеби сè уште не се импресионирани од наградата. Причина? Искушението да се игра каде било, вклучително и на сериозни места како што се канцеларија, училиште, теретана, па дури и сообраќаен метеж, може да има реперкусии. За други, можеби станува збор само за претпочитање за нивните компјутери. Како и да е, не дозволувајте овој бесплатен да помине покрај вас.

Ограничувања за исплата

И на крај, може да имате ограничувања за исплата, во зависност од казиното и видот на наградата што ќе ја изберете. Ова обично се применува за бонуси без депозит, каде што играчите добиваат бесплатни пари само за отворање сметка на казино со вистински пари. Во случај на бонус вртења, казиното може да го ограничи износот на облогот по спин.

Дополнително, уплатата од добивки од бонус пари обично се ограничува на 50 до 100 долари. Плус, казиното може да ве спречи да ставате специфични облози со низок ризик ако вашата сметка сè уште има активен бонус. Сепак, ова ретко се случува.

Заклучок

До овој момент, треба да бидете подготвени да започнете со обложување бонус и да го зголемите вашиот субсидирам за кратко време. Трикот е да барате бонуси понудени од легитимните мобилни казина за да избегнете каква било работа со мајмуни со вашите добивки. Плус, внимателно прочитајте го бонусот пред да го побарате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести