Без депозит против. Бонус за депозит - кој е најдобар?

Депозит бонус

2022-01-28

Benard Maumo

Најдобрите мобилни казина знаат точно како да привлечат играчи. Освен што нудат големи библиотеки за игри напојувани од кој-е-кој во индустријата, овие казина ги пречекуваат играчите со бонус пакети. Главен меѓу бонусите за казино се бонусите за депозит и без депозит. 

Без депозит против. Бонус за депозит - кој е најдобар?

За нов играч на казино, изборот и разликувањето на овие стимулации може да биде неочекуван предизвик. Што го поставува прашањето; која е разликата помеѓу бонусите за депозит и без депозит? Исто така, што е попријателски за играчите? Тоа е она што го дискутира овој пост и многу повеќе.

Што е бонус без депозит?

Бонус без депозит е награда за мобилни казино, конкретно бесплатни вртења или бонус пари. Како што сугерира името, овој бонус се доделува на нови играчи кои не мора да прават минимален депозит. Со други зборови, само креирајте сметка во казино и побарајте ја наградата без депозит. 

На пример, казиното може да им додели на играчите 10 бесплатни вртења само за успешно креирање на сметка. Од друга страна, друго казино може да даде 5 долари за играње за да се заврши процесот на пријавување. Некои дури ќе привлечат нови играчи и со бесплатни вртења и со бонус пари.

Што е бонус за депозит?

Бонус за депозит е поттик за казино што се користи откако новиот играч ќе направи минимален депозит. Едноставно кажано, новите гејмери мора да му дадат на мобилното казино одредена сума за да го добијат бонусот. Поради оваа причина, повеќето казина го нудат овој бонус наместо бонус без депозит.

Еве добар пример; нови играчи во Национално казино добијте 100% бонус за совпаѓање до $100 плус 100 бесплатни вртења за да направите минимален депозит од 20 $. Ова едноставно значи дека 100 долари е максималната сума на бонус што се нуди. Сè уште не го разбирате? Па, депозит од 200 американски долари ќе даде бонус од 100 американски долари со депозит од 50 долари што дава бонус од 50 долари во готовина.

Барања за обложување и други услови

Интересно, и бонусите за депозит или без депозит имаат тешки услови и услови. Казиното често вклучува барања за обложување за да се осигура дека ќе повратат одредена сума пред да ви ги предадат добивките. Само кажете дека тоа не е бесплатен готовина, како што тврдат рекламите во казиното.

Сепак, барањата за обложување важат и за бонус пари и за бесплатни вртења. Придржувајќи се до примерот за бонусот на Националното казино погоре, наградата за депозит доаѓа со услов за обложување 35 пати за бесплатни вртења и пари од бонус. 

Значи, под претпоставка дека сте доволно дарежливи да депонирате 100 долари, мобилни казино веднаш ќе кредитира 100 долари на вашата сметка. Имајте предвид дека овие пари не се повлекуваат. Потоа, условите за бонусот пропишуваат дека гејмерите мора да обложуваат 3.500 долари (100 x 35 долари) пред да го исплатат бонусот. Истото важи и за сите освоени пари со помош на 100 бесплатни вртења.

Тоа не е сè; казиното избира тип на игра за играње користејќи ги бесплатните вртења. Ова е строго за промотивни цели. Повторно, бонусниот лист за добредојде на Националното казино тврди дека можете само да ги вртите ролните на Изгубеното Кралство Авалон од BGaming.

Запомнете дека сите бонуси имаат рок на важност кога ќе станат активни. Значи, ако бонусот трае само десет дена, исполнувајте ги условите за обложување во овој период, или секој напредок и добивки од бонус ќе бидат поништени. Дополнително, проверете дали има лимит за обложување.

Депозит или без депозит: кој бонус е најдобар?

Иако и двата бонуси имаат сложени и интригантни резултати, тие се различни на свој начин. За почеток, бонус без депозит ви овозможува да ги испробате игрите во казино без да ризикувате ништо за возврат. 

Но, мобилните казина не се глупави. Овој бонус е обично мал за да се направи нешто значајно со него. Уште полошо, повеќето доаѓаат во форма на бесплатни вртења врзани за одредена игра. 

Од друга страна, бонусите за депозит се многу наградни, иако гејмерите мора да се разделат со минимален износ. Во некои случаи, бонусот за совпаѓање може да достигне илјадници долари. И да, може да се вклопат и неколку бесплатни вртења. На крајот, изборот е ваш!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости